Edge Beta jeszcze szybszy na iPadzie

Edge Beta jeszcze szybszy na iPadzie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:38
16.03.2018
0 komentarzy
769 wyświetleń

Edge na iOS-a został udostępniony już jakiś czas temu, jednak nie został on na starcie zoptymalizowany pod tablety Apple iPad. Jeden z pracowników Microsoftu, odpowiedzialny za rozwój przeglądarki Edge, podzielił się jakiś czas temu na Twitterze informacją o następnej aktualizacji Test Flight. Zgodnie z tym, co przekazał, nowa wersja beta miała trafić na nasze urządzenia w najbliższym miesiącu.

Microsoft Edge na iPad

Tak też się stało - najnowsza wersja beta przeglądarki została udostępniona członkom programu testowego. Przynosi ona między innymi oczekiwane wsparcie dla tabletów Apple. Wersja oznaczona numerem 41.12 (12.0.0) wprowadza także usprawnienia procesu logowania oraz liczne poprawki wydajności. Przeglądarka Edge na iOS-a wykorzystuje natywny, dostępny w systemie silnik renderowania, lecz posiada też dodatkowe, autorskie rozwiązania, takie jak szybkie przesyłanie stron na komputer dzięki opcji Kontynuuj na Komputerze, zakładki Edge czy synchronizacja haseł. Co prawda nie oferuje ona żadnych naprawdę rewolucyjnych zmian ponad to, co zapewnia wbudowane Safari, lecz posiadanie alternatywnej przeglądarki jest zawsze przydatne.

Przeglądarka Edge na iOS-a pod koniec lutego została zaktualizowana do wersji 41.10, która wprowadziła obsługę gestów. Wtedy też Microsoft potwierdził prace nad wersją przeznaczoną dla iPadów. Zapowiedzi stały się faktem i już za kilka tygodni powinniśmy otrzymać stabilną wersję tej aktualizacji. Aplikację pobrać można bezpłatnie z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-updates-edge-for-ipad/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor