E3 2016 już blisko. Microsoft pokaże nowy sprzęt?

E3 2016 już blisko. Microsoft pokaże nowy sprzęt?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:40
29.04.2016
0 komentarzy
1809 wyświetleń

Do największej imprezy w branży gier w tym roku pozostało jeszcze 6 tygodni. Nie przeszkadza to bynajmniej w wyjawianiu mniej lub bardziej oficjalnych informacji o tym, co firmy przygotowały na Electronics Entertainment Expo (E3). Impreza zapowiada się przednio, a to za sprawą prelegentów - Activision, Bethesda, CD Projekt RED, EA, Ubisoft, Nintendo, Sony czy oczywiście Microsoft. Jedno jest pewne - w tym roku będzie dużo o sprzęcie.

Microsoft już od dłuższego czasu rozważa pójście naprzód z marką Xbox. Choć ostatnia konsola w pełni radzi sobie z produkcjami najnowszej generacji, lata lecą nieubłaganie i Xbox One aż prosi się o następcę. Czy o tym właśnie będzie mówił Microsoft na targach E3? Jak informuje Thurrott.com, powołując się na nieoficjalne źródła, Microsoft zaprezentuje nowy sprzęt z rodziny Xbox, w tym zupełnie nowy kontroler dla Xbox One. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to model alternatywny dla kontrolera Elite, czy też jego następca.

Raport wspomina także o rozbudowaniu możliwości streamingu Xbox One, zapewne w kontekście innych urządzeń z Windows 10. Wiadomo, że zespół Xbox od lat pracuje nad możliwością strumieniowania gier do przeglądarek internetowych - być może tegoroczne E3 będą dobrą okazją na pokazanie konkretów. W jednym z niedawnych podcastów sam Larry Hryb przyznał, że chciałby ujrzeć tę funkcję w wersji beta właśnie podczas konferencji na E3. Padła tam aluzja związana ze strumieniowaniem przez Internet, co może oznaczać, że projekt jest jeszcze zbyt zasobożerny jak na współczesne standardy przepustowości, choć spodziewamy się w tym dużego udziału zaplecza ze strony chmury Azure.

Poza tym wystąpienie Microsoftu jest owiane tajemnicą. Czy firma będzie do ostatniej chwili trzymać asy w rękawie? Czy zobaczymy wreszcie odchudzony wariant Xbox One (Slim)? A może czeka nas pokaz możliwości DirectX 12 w aktualizacji Windows 10 Anniversary Update i przy udziale któregoś z partnerów sprzętowych (np. Nvidia)?

Targi E3 2016 odbędą się w Los Angeles w dniach 14-16 lipca. Czym zaskoczą nas prelegenci? Jakie gry i nowe technologie zrobią na nas największe wrażenie? O tym wszystkim będziemy Was informować na bieżąco na łamach CentrumXP.pl!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-said-to-be-making-new-hardware-announcements-at-e3-2016

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor