Dziś premiera Visual Studio 2017. Pobierz darmowe wersje próbne!

Dziś premiera Visual Studio 2017. Pobierz darmowe wersje próbne!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:17
07.03.2017
3 komentarze
2051 wyświetlenie

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft wprowadził dziś na rynek nowy produkt - Visual Studio 2017. Platforma świętuje w tym roku okrągłą, 20 rocznicę urodzin, a uwieńczeniem tej historii ma być najlepsza jak dotąd (jak twierdzi Microsoft) odsłona słynnego IDE. Nowe wydanie firma podsumowuje jako "niezrównana wydajność dla każdego programisty, każdej aplikacji i dowolnej platformy".

VS 2017 nazywane jest też przez twórców "najbardziej produktywną" wersją. "Podczas budowania Visual Studio 2017 najwięcej uwagi poświęciliśmy chmurze i rozwojowi mobilnemu. W ramach rozwoju w chmurze wbudowane narzędzia zapewniają integrację ze wszystkimi waszymi aplikacjami .NET Core i Azure, mikroserwisami, kontenerami Docker i nie tylko" - ogłasza Microsoft i dodaje - "Budowanie i wdrażanie aplikacji i usług dla Azure jest łatwiejsze niż kiedykolwiek [i odbywa się] bezpośrednio w IDE. Visual Studio 2017 wraz z Xamarin przyspieszają tworzenie aplikacji mobilnych na Androida, iOS i Windows poprzez aktualizacje, takie jak zaawansowane debugowanie i narzędzia profilujące".

Najważniejsze nowości Microsoft opisał w artykule Co nowego w programie Visual Studio 2017:

 • Szybko twórz inteligentniejsze aplikacje: Nowe funkcje, takie jak weryfikacja zależności na żywo, ułatwiają wcześniejsze wprowadzenie metodyki DevOps w procesie tworzenia oprogramowania. Dodatkowo udoskonalenia popularnych funkcji, takich jak nawigacja po kodzie, technologia IntelliSense, refaktoryzacja i poprawki kodu pozwalają oszczędzić czas i ułatwić pracę niezależnie od języka lub platformy.
 • Szybciej znajduj i naprawiaj usterki: Całe środowisko do debugowania i testowania zostało ulepszone, aby ułatwić znajdowanie problemów i rozwiązywanie ich tak szybko, jak to tylko możliwe. Funkcje, takie jak Live Unit Testing i Uruchom do kliknięcia oraz pomocnicy do obsługi wyjątków zacieśniają pętlę metodyki DevOps dzięki ograniczeniu ryzyka regresji i natychmiastowemu ujawnianiu głównej przyczyny występowania nowych usterek.
 • Integracja z chmurą: Wbudowane narzędzia zapewniają pełną integrację ze wszystkimi następującymi składnikami: platformą .NET Core, aplikacjami platformy Azure, usługami, kontenerami platformy Docker i innymi. Środowisko działa tak bezproblemowo, że możesz mieć wrażenie pracy z centrum danych platformy Azure.
 • Efektywna współpraca: Bezpośrednio zarządzaj swoimi projektami zespołowymi hostowanymi przez dowolnego dostawcę — usługi Visual Studio Team Services, serwer Team Foundation Server czy serwis GitHub. Możesz również użyć nowej funkcji Otwórz dowolny folder, aby natychmiast otworzyć praktycznie każdy plik z kodem i pracować z nim poza formalnym projektem lub rozwiązaniem.
 • Wdrażanie aplikacji mobilnych wysokiej jakości: Dzięki zaawansowanym narzędziom do debugowania i profilowania oraz funkcjom generowania testów jednostkowych programu Xamarin kompilowanie, łączenie i dostrajanie aplikacji mobilnych dla systemów Android, iOS i Windows jest szybsze i prostsze jak nigdy dotąd. Możesz także wybrać tworzenie aplikacji mobilnych za pomocą oprogramowania Apache Cordova lub tworzenie bibliotek międzyplatformowych w języku C++.
 • Wprowadź swój język programowania na wyższy poziom: Program Visual Studio w dalszym ciągu rozwija obsługę najnowszych funkcji języków programowania. Bez względu na to, czy pracujesz w języku C#, Visual Basic, C++, TypeScript, F#, czy nawet w innym języku, takim jak JavaScript, dostępna będzie świetna obsługa funkcji w ramach całego procesu tworzenia oprogramowania.
 • Utwórz swoje idealne środowisko IDE: Program Visual Studio zawiera setki ulepszeń wydajności podstawowych funkcji używanych przez Ciebie każdego dnia. Zauważysz również znacznie krótszy czas uruchamiania, mniejsze obciążenie pamięci i krótszy czas odpowiedzi podczas całego cyklu tworzenia oprogramowania.
 • Optymalizacja pod kątem wydajności: Całkiem nowy oparty na obciążeniu instalator optymalizuje proces instalacji i zapewnia optymalny dobór obciążeń.
 • Szybsze dostarczanie oprogramowania: Za pomocą usługi Visual Studio Team Services i serwera Team Foundation Server możesz bezproblemowo dostarczać oprogramowanie na każdą platformę docelową. Rozszerz metodykę DevOps na serwer SQL Server dzięki integracji firmy Redgate i bezpiecznie zautomatyzuj wdrożenia bazy danych z poziomu programu Visual Studio. Usługa Xamarin Test Recorder wraz z usługą Xamarin Test Cloud pozwala testować tysiące urządzeń fizycznych bezpośrednio z poziomu środowiska IDE.
 • Wyprzedź konkurencję: Korzystaj z wzajemnie dopełniającego się dostępu do szkoleń od naszych najważniejszych partnerów, w tym firm Pluralsight i Opsgility, skierowanych do klientów używających wersji Enterprise i Professional. Otrzymasz również dostęp do licencji oprogramowania od wybranych partnerów, takich jak Parallels i SyncFusion.

Microsoft udostępnił też do pobranie zawsze bezpłatne Visual Studio Community 2017 oraz bezpłatne wersje próbne Visual Studio Professional 2017 i Visual Studio Enterprise 2017.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.msdn.microsoft.com/visualstudio/2017/03/07/visual-studio-2017-productivity-performance-and-partners/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

 • any 18:32 08.03.2017

  potrzebuję pliku iso a jak nie ma to ja nie chcę tego nawet dotykać... miało być na każdej platformie, pod każdy projekt... mnie interesuje bezpieczeństwo moje w czasie tworzenia projektu... czyli bez dostępu do Internetu ! ma hulać... chcę wsio co tylko mata... nawet 20 GB byle w pojedyczem kawałku...

 • DaemonX 21:44 08.03.2017

  @any: Mówisz i masz: https://docs.microsoft.com/en-us/visualstudio/install/create-an-offline-installation-of-visual-studio

 • any 04:31 09.03.2017

  @DaemonX wielkie dzięki za podpowiedź... właśnie przed chwilką zajrzałem tam...

Skomentuj

Autor