Dziś aktualizacja funkcjonalna dla Xbox One i aplikacji Xbox

Dziś aktualizacja funkcjonalna dla Xbox One i aplikacji Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:54
23.03.2016
0 komentarzy
2036 wyświetleń

Na początku marca Microsoft zapowiedział szereg nowości, które dotąd testowali uczestnicy programu poglądowego Xbox One Preview. Wśród nich znalazły się zakupy gier z Xbox 360, wstecznie kompatybilnych w Xbox One, nowe funkcje dla czatu grupowego, odtwarzanie wideo na tablicy aktywności czy nowe ustawienia dla Game DVR. Wszystkie z nich stały się dziś dostępne publicznie, a ponadto do Xbox One i aplikacji Xbox w Windows 10 trafiło kilka innych nowości.

O wspomnianych wcześniej nowościach pisaliśmy w kontekście Xbox Update Preview z początku marca tego roku. Oprócz nich pojawiły się też trzy nowe funkcje, o których pisze Larry Hryb na swoim blogu:

Aktualizacja firmware'u dla kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite - Microsoft otrzymał wiele sugestii, by usprawnić działanie drążków kontrolera Xbox Elite, szczególnie w poruszaniu drążkami ukośnie. W oparciu o feedback Microsoft stworzył nową metodę obliczania pozycji drążków w sposób ciągły, co poprawia precyzję reagowania. Metoda ta mierzy dystans pomiędzy pozycją drążka a jego centralnym punktem i wypiera stary sposób, polegający na obliczeniach w planie dwuwymiarowym.

Xbox Elite Controller

Xbox Accessories - aplikacja Xbox Accessories w Windows 10 posiada teraz stronę wyświetającą aktualną wersję firmware'u, status baterii i inne szczegóły dotyczące kontrolera. Szczegółowe informacje o kontrolerze były już dostępne w aplikacji dla Xbox One.

Czat grupowy w transmisjach Twitch - ta dość mocno wyczekiwana nowość zebrała sporo głosów w Xbox Feedback i została wydana w wersji Preview. Od teraz można transmitować czat grupowy, będąc w aplikacji Twitch. Transmitując z konsoli grę zespołową, można zaprosić innych, by udostępnili swój czat audio dla naszej transmisji. Gdy członek zespołu odejdzie z gry, nadal będzie mógł uczestniczyć w czacie, jednak nie będzie już transmitowany. Ponadto lider zespołu może wyciszyć poszczególnych uczestników. Istnieje też możliwość zapraszania graczy z Windows 10 na PC.

Oprócz powyższych nowości udostępniono publicznie cały zestaw funkcji, wcześniej testowanych w programie poglądowym. Więcej na ich temat przeczytacie w naszym poprzednim wpisie: Xbox One z opcją zakupu gier z Xbox 360 i innymi nowościami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://majornelson.com/2016/03/23/system-updates-buy-xbox-360-games-on-xbox-one-16-person-party-chat-and-more/?linkId=22603303

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor