Dwusystemowe telefony z Androidem i Windows 10 stają się realne

Dwusystemowe telefony z Androidem i Windows 10 stają się realne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:05
20.03.2015
0 komentarzy
3502 wyświetlenia

Microsoft pracuje nad specjalnym rodzajem modyfikacji ROM, która po wgraniu do urządzeń z systemem Android przekonwertuje je na Windows 10. Współpraca została już zawiązana z co najmniej dwoma chińskimi producentami - Xiaomi, który testuje Windows 10 for Phones na swoim flagowym Mi4, oraz ZTE, twórcą niewydanego jeszcze smartfona Nubia 9.

Jak można wywnioskować z mniej lub bardziej oficjalnych doniesień, Microsoft aktualnie rozwija Windows 10 w specjalnej wersji, która poprzez pamięć flash może zostać zainstalowana na urządzeniach z systemem Android, tym samym przekształcając je w Windows phone'a. Obraz ROM, przypominający nieco ten oferowany przez Cyanogen, jest obecnie testowany przez społeczność Xiaomi. Jeśli testy pójdą zgodnie z planem, Microsoft najprawdopodobniej rozszerzy zagięg modyfikacji na urządzenia innych producentów i zaimplementuje wsparcie dla opcji dual-boot. Drugim producentem, rozważającym dwusystemowe rozwiązanie, jest ZTE. Na niezapowiedzianym jeszcze smartfonie Nubia 9 (oryginalnie z systemem Android 5.0 Lollipop) zaobserwowano działający Windows 10.

Zte, Xiaomi

Poniżej cytujemy oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie:

"W ramach programu Windows Insider Microsoft będzie współpracować z Xiaomi, by zaoferować wybranej grupie użytkowników Xiaomi MI4 bezpłatny Windows 10 do pobrania. Użytkownicy Xiaomi MI4 będą mogli za pomocą pamięci flash wgrać do swych telefonów nowy system Windows 10 i przesyłać opinie o swoich doświadczeniach firmom Xiaomi i Microsoft. To partnerstwo pozwoli Xiaomi i Microsoftowi uzyskać bezpośrednie informacje od użytkowników, by nadal usprawniać ich doświadczenie w Chinach. Microsoft nie może się już doczekać, kiedy zobaczy Xiaomi oferującego Windows 10 swoim klientom. Cieszymy się również na feedback, który otrzymamy od jego społeczności.

Xiaomi to wiodący producent telefonów w Chinach, który aktualnie przymierza się do globalnej ekspansji. Cieszymy się z tego chińskiego partnerstwa i wspólnego zbierania informacji zwrotnych na temat doświadczeń chińskich użytkowników z systemem Windows 10, które przyczynią się do wspólnego tworzenia produktów i usług w obrębie platformy.

Dostępność zostanie ogłoszona w najbliższych miesiącach."

Xiaomi i ZTE to nie jedyni producenci smartfonów z Androidem, którzy rozważają współpracę z Windows 10. Pierwszym nieoficjalnie zapowiedzianym urządzeniem, mającym łączyć oba te systemy, była Wei Yan Sofia, z kolei w zeszłym roku HTC wydał niemal idealną kopię swojego flagowego One, tym razem opartą o Windows Phone 8.1.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-wants-to-convert-android-devices-to-windows-10-phones-with-special-rom

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor