Dwie krytyczne poprawki już w najbliższym Patch Tuesday

Dwie krytyczne poprawki już w najbliższym Patch Tuesday

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:51
06.07.2014
0 komentarzy
4314 wyświetlenia

Jak zwykle w każdy drugi wtorek miesiąca, Microsoft wypuszcza serię poprawek na wszystkie swoje platformy. Najbliższy "Patch Tuesday" już za dwa dni. Tym razem będzie on mniej obfity w aktualizacje, jednak większość z nich będzie miała istotne znaczenie.

W tym miesiącu pojawi się zaledwie 6 biuletynów (w czerwcu było ich aż 59 dla samego tylko Internet Explorera). Również i tym razem ze względów bezpieczeństwa Microsoft nie podaje szczegółów poprawek, jako że luki w oprogramowaniu nadal pozostają otwarte. Dwa z nadchodzących biuletynów mają znaczenie krytyczne, trzy uznano za ważne, a jeden za średnio istotny. Załatany zostanie Internet Explorer, system Microsoft Windows i Microsoft Server Software.

Patch Tuesday. Źródło: pureinfotech.com

Tydzień temu Microsoft ogłosił, że zaprzestaje rozsyłania comiesięcznych maili, przypominających o Patch Tuesday. Miało to związek z regulacjami rządowymi, dotyczącymi polityki antyspamowej. Jak się jednak okazało, firma powraca do praktyki wysyłania przypomnień.

Użytkownicy, którzy pobiorą i zainstalują poprawki we wtorek, nie powinni się już martwić bezpieczeństwem swojego systemu. Pełną listę biuletynów i (względnie) szczegółowych informacji można prześledzić na stronie Security TechCenter.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-will-patch-two-critical-bugs-on-tuesday

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor