Duża popularność SkyDrive w Windows 8.1

Duża popularność SkyDrive w Windows 8.1

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:03
23.07.2013
2588 wyświetleń

Microsoft wyjawił, że w pierwszym tygodniu po wydaniu poglądowej wersji Windows 8.1 użytkownicy tego systemu umieszczali w usłudze SkyDrive ponad 3 TB danych dziennie. Firma zapowiedziała, że nadal będzie inwestować w tę usługę, wprowadzając w kolejnych wydaniach dodatkowe funkcje i usprawnienia.

Niespełna miesiąc temu Microsoft opublikował poglądowe wydanie systemu Windows 8.1, usprawniającego m.in. korzystanie z usługi SkyDrive. Wczoraj, oprócz wspomnianej popularności usługi w pierwszym tygodniu po publikacji Windows 8.1 Preview, Microsoft podał kilka nowości, jakie pojawią się w SkyDrive w końcowej wersji tej aktualizacji. Chodzi przede wszystkim o inteligentne miniatury dokumentów i zdjęć oraz tzw. pliki-wypełniacze, pozwalające na podgląd i interakcję z danymi, bez konieczności przechowywania ich w całości na dysku lokalnym. W zamieszczonym poniżej przykładzie folder, który w usłudze SkyDrive zajmuje 5,6 GB, na dysku lokalnym zajmie jedynie 185 MB.

Jak podkreślił Microsoft: Wczesne dane po wydaniu Windows 8.1 Preview sugerują, że architektura ta dostarcza założone przez nas cele i pliki SkyDrive zajmują teraz mniej niż 5% lokalnej przestrzeni dyskowej, niż miałoby to miejsce w starym systemie.

Użytkownicy Windows 8.1 będą mogli wskazywać, które pliki mają być dostępne lokalnie, co umożliwi korzystanie z nich w trybie offline. Dodatkowo, wszystkie aplikacje Windows 8 będą mogły zapisywać pliki bezpośrednio w usłudze SkyDrive, wykorzystując Windows 8.1 jako pośrednika. Pliki z tej usługi będą również uwzględniane w wynikach wyszukiwań plików na lokalnym komputerze.

Microsoft dodał również, że nadal będzie rozwijał ten produkt: Otrzymaliśmy sporo informacji dotyczących tego, co chcielibyście zobaczyć w tym produkcie i ciężko pracujemy, aby wprowadzić te funkcje w nadchodzących wydaniach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/skydrive/b/skydrive/archive/2013/07/22/have-all-your-skydrive-files-with-you-without-using-all-your-storage-or-band

Polecamy również w kategorii SkyDrive