Drukowanie bez reklam trafia do Microsoft Edge

Drukowanie bez reklam trafia do Microsoft Edge

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
14:47
16.04.2018
0 komentarzy
822 wyświetlenia

Wielu z nas chce drukować treść witryn internetowych bezpośrednio z przeglądarki bez elementów, takich jak reklamy, dodatkowe nagłówki, przyciski funkcyjne czy komentarze. Do tej pory w przeglądarce Microsoftu było to właściwie niemożliwe i chęć wydrukowania zawartości strony internetowej wymagała od użytkowników kopiowania treści witryny do edytora tekstu, aby dopiero później go wydrukować w czystej postaci. Wraz z nadejściem Spring Creators Update zmieni się to w Microsoft Edge, który zostanie wyposażony w funkcję drukowania bez zbędnych elementów.

icrosoft Edge

Funkcja wprowadzana do przeglądarki Microsoftu została nazwana clutter-free, co oznacza bez bałaganu, a w polskiej wersji językowej Microsoft Edge oznaczona będzie jako drukowanie bez zbędnych elementów. Zastosowanie funkcji umożliwi drukowanie zawartości stron internetowych bez przeszkadzających elementów formatowania, reklam, ozdobników czy przycisków udostępniania w portalach społecznościowych.

Drukowanie bez bałaganu w Microsoft Edge

Żeby wydrukować zawartość witryny internetowej w czystej formie, wystarczy skorzystać z kombinacji klawiszy CTRL+P i w ustawieniach drukowania aktywować funkcję Drukowanie bez zbędnych elementów. Efekt będzie od razu widoczny w oknie podglądu i możemy być pewni, że wydruk zostanie okrojony nawet o kilka stron.

Wprowadzenie takiej funkcji jest oczywiście bardzo dobrą wiadomością, ale niestety Microsoft ponownie się spóźnił, ponieważ możliwość ustawienia takiej formy wydruku była już wcześniej dostępna w oprogramowaniu konkurencji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/how-to-print-clutter-free-with-edge-on-the-windows-10-spring-creators-update/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor