Dropbox oraz Google Drive już niebawem w Teams

Dropbox oraz Google Drive już niebawem w Teams

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:44
22.06.2017
0 komentarzy
1422 wyświetlenia

W polityce Microsoftu można zauważyć pewien coraz częściej pojawiający się trend. Mianowicie ostatnimi czasy umożliwia on integrację swoich rozwiązań z produktami firm trzecich, nawet jeśli stanowią one jego bezpośrednią konkurencję. Jednym z największych przejawów tego typu działań jest wczorajsze obwieszczenie Microsoftu na temat wzbogacenia aplikacji Teams o obsługę rozwiązań chmury Google oraz Dropbox.

Cała sytuacja jest o tyle nietypowa, że gigant z Redmond posiada własny serwis służący magazynowaniu danych w chmurze – bardzo promowany OneDrive. Najwyraźniej Microsoft doszedł do wniosku, że jego propozycja jest wystarczająco obiecująca, by nowi klienci sięgnęli właśnie po nią, przy jednoczesnym przyciągnięciu do Teams (a więc i pakietu Office) obecnych użytkowników Dropboxa oraz Google Drive. Jeśli zaś chodzi o samą integrację i jej działanie, osoby korzystające z rozwiązań konkurencji będą teraz mogły między innymi dzielić się poprzez Teams plikami z dysków Google Drive i Dropbox, współtworzyć znajdujące się na nich pliki, a nawet podpinać w konwersacji linki do całych folderów, które się na nich znajdują.

Microsoft Teams uruchomiony na Surface Studio

Data wprowadzenia mechanizmu umożliwiającego opisaną integrację nie jest jeszcze znana, zaś sam Microsoft pracuje obecnie nad wieloma rozmaitymi i odrębnymi od pozostałych ulepszeniami aplikacji Teams.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-teams-will-soon-support-favourite-cloud-storage-services/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor