Dożywotni dostęp do Xbox Live Gold? Ile to może być warte?

Dożywotni dostęp do Xbox Live Gold? Ile to może być warte?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:28
23.01.2019
575 wyświetleń

Konto Gold jest niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się rozgrywką multiplayer na Xbox One. Pierwszy raz taka konieczność pojawiła się w Xbox 360, a decyzja o wprowadzeniu takiego ograniczenia sprowadziła na Microsoft ogromne wręcz pokłady krytyki. Niestety jest to teraz smutna rzeczywistość na rynku konsol, bo pomysł podchwyciło później również Sony.

W przypadku konsoli Microsoftu za przyjemność grania w Sieci musimy zapłacić 29 zł miesięcznie lub 249 zł w skali roku. Oczywiście Microsoft nie jest aż tak bezczelny, by za coś, co dla wielu jest wręcz niezbywalnym prawem, żądać opłaty i nie dawać nic w zamian. Xbox Live Gold to nie tylko multiplayer - to również stała dostawa ciekawych gier w ramach Games with Gold.

A co, gdyby można było zdobyć dożywotnie konto Gold? Zainteresowani? My również! Jeden z szefów Xbox - Mike Yabrra - wrzucił na swojego Twittera bardzo intrygującą fotkę, na której widzimy koperty z kartami podarunkowymi zapewniającymi dożywotni dostęp do konta Gold. Nie miejcie jednak złudzeń. Jest to zapewne jedynie limitowana do kilku sztuk oferta, a karty będą dostępne w ramach jakiegoś konkursu. Tak czy inaczej, jest to wyjątkowo ciekawa oferta.

Bardzo ciekawą kwestią jest teoretyczna wartość takiego dożywotniego dostępu. Microsoft z pewnością nie wycenił tych kart podarunkowych, bo wyjątkowo ciężko byłoby tego dokonać. Wyobraźmy sobie jednak taką czysto hipotetyczną, niepopartą naukowymi dowodami sytuację. Zakładając, że konto zakupi osoba pełnoletnia (18 lat) i będzie z niego korzystać do swojej śmierci (+/- 80 lat), to daje nam 62 lata gry. Prosty rachunek: 62 x 249 = 15438 zł. Jest to naprawdę konkretna sumka.

Dożywotni Xbox Live

Wycena stanie się jeszcze trudniejsza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że z konta mogłyby korzystać inne osoby, nawet po śmierci pierwotnego właściciela konta. Microsoft nie byłby w stanie tego w żaden sposób zweryfikować. Trzeba też sobie zadać zasadnicze pytanie - czy sieć Xbox Live będzie w ogóle istnieć za ponad pół wieku. Tego nikt nam nie może zagwarantować. A ile Wy bylibyście w stanie dać za taką wyjątkową kartę podarunkową? Dajcie znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/XboxQwik

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox