Dotykowa kanapa Surface? Microsoft patentuje materiał reagujący na dotyk

Dotykowa kanapa Surface? Microsoft patentuje materiał reagujący na dotyk

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:44
11.02.2019
470 wyświetleń

Microsoft jest znany ze swojego zamiłowania do różnego rodzaju tkanin. Przykładem tego jest stosowanie alcantary w urządzeniach linii Surface. Znajdziemy ją w Surface Laptop oraz klawiaturach Signature Cover do tabletów Surface. Do tej pory był to jedynie element czysto designerski i dekoracyjny. Jednak Microsoft ma pomysł na to, jak sprawić, że materiał zacznie reagować na dotyk!

W najnowszym patencie Microsoftu możemy znaleźć nowe informacje o sposobach umiejscowienia powierzchni dotykowej na materiale. Krótko mówiąc, Microsoft chce wykorzystać sporą przestrzeń na tyle klawiatury, by dać użytkownikom nowe możliwości sterowania urządzeniem Surface za pomocą gestów. Jednak klawiatura Surface to nie jedyne miejsce, gdzie taka technologia mogłaby znaleźć zastosowanie.

Surface Patent

Patent wspomina również o słuchawkach Surface Headphones, które pokryte materiałem, mogły by nadal umożliwiać na przykład sterowanie odtwarzaniem muzyki na smartfonie. Technologia ta może też być wykorzystana w inteligentnych opaskach i zegarkach, które w przyszłości Microsoft może zaprezentować. Co ciekawe, w patencie znajdziemy również... kanapę! Pogłaśnianie telewizora, głaszcząc oparcie kanapy... to brzmi naprawdę ciekawie. Oczywiście, jak zwykle nie ma pewności, że któregokolwiek z tych zastosowań znajdzie realne zastosowanie. Pełną treść patentu można znaleźć na stronie amerykańskiego urzędu patentowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-patents-touch-sensitive-smart-fabric-for-surface-tablets/

Polecamy również w kategorii Surface