Domyślna tapeta w Windows 10 to prawdziwe dzieło sztuki

Domyślna tapeta w Windows 10 to prawdziwe dzieło sztuki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:59
25.06.2015
4 komentarze
5112 wyświetlenia

Już za nieco ponad miesiąc światło dzienne ujrzy pełna wersja Windows 10. Microsoft liczy, że na jego nowy system w ciągu 2-3 lat przejdzie miliard użytkowników. Nie mamy wątpliwości, że cel jest ambitny. Pozostaje pytanie, co tak wielkie grono odbiorców będzie oglądać prawdopodobnie każdego dnia. Graficy, współpracujący z Microsoft, mają już odpowiedź.

Każdy system z rodziny Windows wyróżnia się nie tylko interfejsem, ale również domyślną tapetą, której - nie ukrywajmy - wielu użytkowników nigdy nie zmienia. Tapety z Windows 95, Windows XP czy Windows Vista uchodzą już za niemal kultowe. Gdy przychodzi czas na system nowej generacji, niezwykle ważny jest także wizualny krok naprzód. Dopełnieniem wszystkiego powinno być więc tło ekranu, które będzie się jasno kojarzyć z doświadczeniem użytkowania Windows 10. To nie tylko wisienka na torcie dla fanów "Okienek", ale całkiem poważna sprawa dla twórców systemu. Microsoft opublikował klip w serwisie YouTube, w którym prezentuje kulisy powstawania nowego tła dla Windows 10, zwanego też Windows 10 Hero Desktop Image.

Tym razem nie mamy już do czynienia z pojedynczym zdjęciem krajobrazu czy generowaną komputerowo grafiką. Jak widzimy na nagraniu, cały zespół ludzi wykorzystał lasery, LED-y, dym, a nawet mapping 3D, by sfotografować wielkie logo Windows. Jest to więc niejako "analogowy" majstersztyk, w którym udział Photoshopa będzie minimalny. Choć dla pewnej grupy użytkowników domyślna tapeta systemu nie ma żadnego znaczenia, praktycznie każdy kojarzy tło Windows XP. Microsoft chciałby, by to samo dotyczyło Windows 10, tym samym maksymalizując świadomość jego marki.

Microsoft nie oświadczył wprost, że "Hero" będzie domyślnie ustawionym tłem pulpitu w Windows 10, jednak nagranie całego filmu i opowiadanie o procesie twórczym może zostać odczytane jako dość wyraźna sugestia. Z nagrania wynika, że fotografowie i graficy stworzyli wiele ujęć i konfiguracji. Na które z nich padnie wybór i jak będzie się prezentować finalny znak rozpoznawczy Windows 10? O tym dowiemy się już 29 lipca!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-reveals-windows-10-hero-desktop-wallpaper

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Gość 19:14 25.06.2015

  Wygląda jak zdjęcie wykonane w więzieniu, nieco stosowne...

 • fornalik 21:08 25.06.2015

  Dobrze ze w tym systemie chociaż tapeta będzie dopracowana.

 • Inga 10:09 01.07.2015

  Ale malkontenctwo... Piękny, przestrzenny projekt graficzny. Na inne efekty - trzeba iść na Koncert świateł i dźwięku. To tylko komputer, logo, a nie gra....

 • Yarec 13:11 01.07.2015

  Inga - ten screen to promo możliwości, a tapetę każdy i tak sobie postawi (wedle gustu).

Skomentuj

Autor