Do sprzedaży trafi Surface Pro działający w oparciu o Windows 10 S

Do sprzedaży trafi Surface Pro działający w oparciu o Windows 10 S

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:34
16.08.2017
0 komentarzy
1309 wyświetleń

Kilka miesięcy temu gigant z Redmond zapowiedział, że dostępny wówczas jedynie na Surface Laptop system operacyjny Windows 10 S trafi również na inne jego urządzenia. Wygląda na to, że moment ten zbliża się coraz bardziej – na urządzenia Surface Pro trafiła właśnie aktualizacja dedykowana obsłudze komponentów Intela działających pod dyktando wspomnianego systemu.

Panos Panay, ojciec Surface

Pomijając już same zmiany w funkcjonalności, które w stosunku do swoich odpowiedników wnosi Windows 10 S, zabieg ten będzie miał jeszcze jeden efekt: urządzenia wyposażone w tę odmianę Dziesiątki będą po prostu tańsze. Nie można jednak w tym przypadku liczyć na ogromną różnicę. Zważywszy na fakt, że aktualizacja Windows 10 S do wersji pro kosztować ma 49 dolarów, rozsądnym będzie założenie, że tyle też wynosić będzie różnica cenowa podczas kupna nowego Surface Pro z bardziej ograniczoną wersją systemu. Data wprowadzenia do oferty Microsoftu opisanego połączenia nie jest jeszcze oficjalnie zapowiedziana, jednak spekulować można, że nastąpi to nie wcześniej niż z początkiem nowego roku. Wtedy bowiem aktualizacja z Windows 10 S do Windows 10 Pro przestanie być darmowa. Istnieje również drobna szansa na to, że aktualizacja sterowników ma za zadanie usprawnić działanie Windows 10 S zainstalowanego ręcznie już po zakupie samego urządzenia, wydaje się to jednak skrajnie nieprawdopodobne.

Całkiem możliwe, iż nie jest to ostatnia aktualizacja sterowników Surface Pro tego typu. Jeśli zaś chodzi o prawdziwe intencje giganta z Redmond, poznamy je dopiero, gdy wypowie się on oficjalnie. Zainteresowanym kupnem Surface Pro w niższej cenie pozostaje więc obecnie jedynie cierpliwie poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-may-soon-start-offering-surface-pro-windows-10-s/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor