Do aplikacji Paint 3D trafiło kilka zmian i nowości

Do aplikacji Paint 3D trafiło kilka zmian i nowości

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:10
06.10.2017
0 komentarzy
1421 wyświetlenie

Wraz z ostatnią wielką aktualizacją Windows 10 do systemu trafiła spora ilość rozmaitych aplikacji, nie wszystkie z nich jednak poszczycić mogły się pełną funkcjonalnością. Na szczęście Paint 3D nie rozczarowywał, oferując wszystko, czego moglibyśmy się spodziewać. Oczywiście każde rozwiązanie można ulepszyć, nic dziwnego więc w tym, że Microsoft stale go usprawnia, kawałek po kawałku. Najnowsza wersja, nosząca numer 3.1709.29037.0 trafiła właśnie do kręgu Release Preview wprowadzając kilka pomniejszych modyfikacji do narzędzia.

Paint 3D

Pierwszą zauważalną zmianą w najnowszej wersji aplikacji, jest nowy ekran powitalny. Ponadto łatwo zorientować się, że sekcja kształtów została przeniesiona z menu naklejek, co znacząco powinno ułatwić pracę. Dodatkowo pasek narzędzi został przeniesiony wyżej, co również powinno pozytywnie wpłynąć na ergonomię korzystania z zawartych w nim funkcji. Bardzo przydatną nowością jest możliwość przechwytywania obrazów bezpośrednio z poziomu głównego ekranu, co nie było wcześniej możliwe. Dodatkowo użytkownicy mogą teraz obracać obrazy w sekcji rysowania, zaś w zakładce ustawień znaleźć można nową ikonkę odpowiedzialną za Remix 3D.

Oczywiście wymienione zmiany nie zamienią Painta 3D w narzędzie godne profesjonalistów, jednakże znacząco poprawią wygodę korzystania z niego zwykłym użytkownikom. W końcu jednym z zadań postawionych przed tą aplikacją, było wprowadzenie zwykłych ludzi w wirtualny świat 3D.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2017/10/05/3d-paint-app-updated-new-features-windows-10-pc-users/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor