Do Microsof Store trafiają kolejne aplikacje PWA. Czy aby na pewno?

Do Microsof Store trafiają kolejne aplikacje PWA. Czy aby na pewno?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:39
23.04.2018
0 komentarzy
640 wyświetleń

Ostatnio, przy okazji opisywania nowych funkcji aplikacji Twitter PWA dla testerów Redstone 4, wspominaliśmy, że już niedługo do Microsoft Store trafią kolejne aplikacje progresywne. Tak się faktycznie stało, bo do sklepu trafiło 6 nowych aplikacji PWA. Niestety, jest jeden mały haczyk — nie są to aplikacje PWA w pełnym znaczeniu tego słowa.

Microsoft Store PWA Aplikacje

Microsoft zachęca deweloperów do dodawania do Microsoft Store kolejnych aplikacji PWA, które wspierają powiadomienia oraz aktywne kafelki, jak to się dzieje w przypadku opisywanej przez nas aplikacji Twitter PWA. Co prawda funkcje te pojawią się dopiero wraz z nadejściem Redstone 4, ale jako że powinno to mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu, to nie jest to duży problem. Do grona nowych aplikacji zaliczają się:

  • Decider - aplikacja służąca szeroko pojętej rozrywce.
  • HealthyWay - aplikacja zawierająca informacje na temat zdrowia i zdrowych nawyków.
  • Subway - aplikacja sieci restauracji Subway.
  • The A.V. Club - aplikacja agregująca informacje na temat kultury, filmów, seriali, książek i muzyki.
  • tomsguide.com - aplikacja zawierajaca informacje o nowych technologiach.
  • Trip Check - aplikacja do planowania podróży w stanie Oregon w USA.

Nie da się ukryć jednego faktu — są to właściwie proste wrappery stron internetowych. Nie możemy więc oczekiwać tutaj pełnego spektrum możliwości, jakie daje PWA. Aplikacje te możemy uruchomić nie tylko na komputerze z Windows 10, ale i na telefonie z Windows 10 Mobile. Nie tego oczekują jednak klienci i takie zapychanie oferty sklepu zwykłymi stronami internetowymi nie jest dobrym posunięciem. Nie są to aplikacje PWA z prawdziwego zdarzenia, a jedynie takie udają. Przed deweloperami sporo pracy, aby wzbogacić Microsoft Store w wysokiej jakości aplikacje. Oby tylko nie skończyło się podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Windows 10 Mobile, gdzie z racji niskiej popularności platformy deweloperzy nie chcieli pracować nad aplikacjami na nią przeznaczonymi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-adds-six-new-progressive-web-apps-to-the-microsoft-store

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor