Dlaczego zmiana kręgu Windows Insider trwa tak długo?

Dlaczego zmiana kręgu Windows Insider trwa tak długo?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:27
17.02.2017
0 komentarzy
1608 wyświetleń

Jeśli tak jak my pozyskujecie lub pozyskiwaliście kiedykolwiek nowe kompilacje Windows 10 za pośrednictwem programu Windows Insider, być może zastanawialiście się, dlaczego przejście z jednego kręgu do innego tyle trwa. Sama zmiana ustawienia sposobu aktualizacji (Fast, Slow, Release Preview) to często kwestia sekund, niemniej jednak rzeczywiste przeniesienie maszyny do innego kręgu może trwać nawet 24 godziny. Microsoft tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

Gdy jesteśmy przykładowo w Slow Ring (wolnym sposobie aktualizacji) i przechodzimy do Fast Ring (szybkich aktualizacji), nim będziemy w stanie pobrać najświeższą kompilację z tego kręgu, może upłynąć nawet doba. Może też się zdarzyć, że nie będziemy w stanie pobrać najnowszej kompilacji, a Windows Update zaproponuje nam coś starszego. Dotąd nie było jasne, skąd 24-godzinne przerwy w dostawie, jednak najwyraźniej odpowiedź się znalazła. Mówiąc krótko - program Windows Insider wykonuje sprawdzenie kompatybilności, by upewnić się, że nasza maszyna otrzyma właściwy build Windows 10. Jest to zależne m.in. od typu systemu, edycji, regionu i ustawień językowych. Procesu nie da się zainicjować ręcznie, a komputer będzie gotowy na pobranie aktualizacji dopiero po jego ukończeniu.

Insider

Jak tłumaczy Microsoft, wspomniany proces może zająć nawet całą dobę: "Gdy wasza maszyna zostaje zaktualizowana do Windows 10 i wybierzecie swój pożądany krąg aktualizacji [ring], w tle musi się wykonać proces znany jako 'Compatibility check'. Nie istnieje sposób na ręczne wymuszenie uruchomienia tego procesu. Proces ten pozwala rozpoznać typ systemu (32-bit, 64-bit), edycję builda (Home, Pro, Enterprise), ustawienia kraju i języka, oraz inne wymagane informacje. Gdy proces zostaje ukończony, wasza maszyna zostanie automatycznie skierowana na następną aktualizację przeznaczoną dla wybranego przez was kręgu. Dla pierwszego builda na danej maszynie ukończenie tego może zająć do 24 godzin".

Fast, Slow, czy Release Preview - który sposób wybrać? Poszczególne kręgi opisaliśmy bardziej szczegółowo tutaj. Warto też zaznaczyć, że kręgi i ich właściwości są spójne między Windows 10 i Windows 10 Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/heres-windows-10-pcs-take-nearly-24-hours-enroll-new-windows-insider-program-ring/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor