Dlaczego tak ważna jest intuicyjność na platformach B2B?

Dlaczego tak ważna jest intuicyjność na platformach B2B?

 CentrumXP
CentrumXP
18:00
15.07.2021
1780 wyświetleń

Całkiem niedawno dzieliliśmy się z Wami informacjami o programach lojalnościowych oraz atutach dla ich uczestników. Praktycznie niemal cały świat biznesu doszedł do przekonania, iż niełatwo kierować dzisiaj biznesem dedykowanym innym klientom biznesowym — zwłaszcza bez korzystania z benefitów programów lojalnościowych i unikatowych platform kierowanych do zarówno do obecnych, jak też potencjalnych partnerów. Dzieje się tak, ponieważ te platformy pozwalają na niemal błyskawiczny zakup usług albo danego produktu — często w najlepszych cenach i z zachowaniem atrakcyjnych zasad współpracy. I mimo że wiele firm może poszczycić się unikalnymi platformami B2B, to nie wszystkie one dbają o nie w wystarczającym stopniu, by zapewnić każdemu użytkownikowi pełen komfort obsługi.

Platforma B2B - jak uniknąć błędów?

W poprzednim artykule na ten temat przedstawiliśmy tezę, iż platformy B2B - mimo sporej popularności — często są tworzone przez firmy do całkowicie innych celów niż te, których mógł oczekiwać partner. Przedsiębiorstwom często zależy na dobrej relacji i współpracy, a okazuje się, że cały ów proces sprowadza się jedynie do pozyskania nowego klienta. Na czym naprawdę powinno im zależeć? Ważnym punktem jest podtrzymywanie więzi, czego rezultatem będą obopólne korzyści. Wiele tego typu platform znajdziemy w Internecie, jednak wiele z nich nie spełnia wszelkich oczekiwań użytkowników. Ponadto często się zdarza, że platformy tego typu nie są dopasowane do potrzeb gości, a nawigacja w nich jest mało przejrzysta. Użytkownicy narzędzi tego typu często uskarżają się na brak wsparcia i jasnych zasad korzystania. Widać zatem świetnie, że posiadanie jej może wprowadzić tylko niepotrzebny chaos i zamiast przyciągania może spowodować wręcz awersję do marki. Czy da się tego uniknąć? Oczywiście! A zasada gwarantująca sukces jest niezwykle prosta. Wystarczy tylko słuchać partnerów, ponieważ to miejsce powinno być zaprojektowane przede wszystkim dla nich. W dużej mierze powinni oni zatem kreować je sami. Taką strategią charakteryzuje się przykładowo platforma biznesowa onex.store Partners. Jak podkreślają właściciele, platforma ta nie istniałaby bez cennych opinii przekazywanych przez partnerów ich opiekunom, a także bez wieloletniego doświadczenia we współpracy.

Platforma B2B

Sieci partnerskie są powszechnie stosowane w roli pospolitego narzędzia marketingowego, a często występujące na ich stronach problemy z nawigacją i przejrzystością wynikają z dość zróżnicowanych przyczyn. Jak można to rozwiązać? Po pierwsze, istotne jest odpowiednie dopasowanie wizualne lub techniczne — tak by maksymalnie uprościć proces zakupowy i całe poruszanie się po stronie. Drugie rozwiązanie jest trochę bardziej złożone i związane z branżą. Są bowiem takie branże, w których ciężko o prostolinijne przedstawienie oferty. Dotyczy to na przykład firm z sektora IT, które mają w ofercie zaawansowane oprogramowanie bądź też usługi. Za przykład weźmy licencjonowanie Microsoft, które między innymi obejmuje produkty chmurowe od CSP, licencjonowanie zbiorowe typu OPEN czy też programy dedykowane jednostkom edukacyjnym (OVS). Każdy tego rodzaju model rządzi się swoimi prawami w zakresie funkcjonowania. Są one niezależne od innych programów licencyjnych i aby zrozumieć wszelkie powstałe między nimi zależności, wymaga to sporych nakładów wysiłku — szczególnie mniej doświadczonym partnerom i nawet w przypadku podania tych informacji w czytelnej formie. Na szczęście także z tej sytuacji jest kilka wyjść. Jednego z nich użył u siebie onex.store Partners, który rozszerzył własną platformę o specjalistów (czyli de facto dedykowanych opiekunów). Są to osoby, które służą wyjaśnieniem i radą nie tylko w kwestii licencjonowania, ale również wielu innych.

Skorzystaj z pomocy dedykowanego opiekuna

Sporo platform zapomina o roli (lub wręcz ją pomija), jaką na platformie B2B pełnią opiekunowie. Rola delegowanego opiekuna postrzegana jest jako jeden z najbardziej skutecznych sposobów na usprawnienie korzystania z platformy B2B, jak również komunikacji. Dedykowani opiekunowie posiadają swoich klientów i w znacznym stopniu skracają proces kontaktu. W takim układzie partner kontaktuje się nie z infolinią, lecz od razu ze swoim opiekunem, co pozwala ominąć zbędne kroki w komunikacji. Ponadto za obsługę wszystkich zgłaszanych problemów oraz zapytań odpowiada dokładnie ta sama osoba, która zna dany temat od podszewki. Okazuje się to zbawienne dla wielu partnerów, jako że nie jest już konieczne każdorazowe wdrażanie w dane zagadnienie całkiem nowej osoby, a zgłoszenia mogą być rozwiązywane skutecznie i w krótkim czasie.

Platforma B2B

Onex.store Partners — platforma, która spełni Twoje oczekiwania

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nie wszystkie platformy B2B zaspokajają oczekiwania i słuchają partnerów. Jeżeli natomiast zależy Ci na doskonałej obsłudze, a także na profesjonalnym zajęciu się każdą sprawą, to onex.store Partners będzie odpowiedzią Twoje oczekiwania. Jest to nowoczesna platforma, która została stworzona z myślą o każdej firmie szukającej sprzętu, usług lub oprogramowania. Onex.store Partners to kompleksowa oferta, a także konkurencyjne ceny niezależnie od wielkości zamówienia, brak dodatkowych opłat, natychmiastowa reakcja oraz szybka realizacja zgodnie z unikalnym stanowiskiem "Human to Human". Onex.store Partners to także doskonałe miejsce dla partnerów, którzy pragną realnie przyczynić się do rozwoju platformy. onex.store Partners wyróżnia się również na tle innych platform zminimalizowaniem formalności. Wystarczy zaledwie nawiązać kontakt z przyszłym opiekunem handlowym bądź też przeczytać regulamin i skorzystać z formularza rejestracji. Procesy weryfikacji oraz przydzielania dostępu do platformy systemu e-commerce dla Partnerów trwają maksymalnie 1 dzień roboczy.

B2B z onex.store Partners

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat programu partnerskiego onex.store Partners? Wszystko, co potrzebne, znajdziesz na jego stronie!

Materiał partnerski.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://partners.onexstore.com/sign-up

Polecamy również w kategorii onex.store