Darmowa aktualizacja do Windows 10 jeszcze tylko przez kilka dni!

Darmowa aktualizacja do Windows 10 jeszcze tylko przez kilka dni!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
08:58
27.12.2017
1 komentarz
1874 wyświetlenia

Powoli zbliża się zakończenie roku kalendarzowego, co oczywiście oznacza jednocześnie wygaszenie wielu promocji oferowanych przez firmy powiązane z technologią – Microsoft nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Już z końcem grudnia przestanie być dostępna jedna z form darmowej aktualizacji do Windows 10, o której pisaliśmy swego czasu na naszym portalu – dokładniej rzecz ujmując, mowa tu o ofercie kierowanej dla klientów korzystających z technologii pomocniczych opracowanych przez Microsoft. W praktyce nie ogranicza się to jednak wyłącznie do nich…

Podstawowe informacje na temat oferty

Jedna z najistotniejszych cech wspomnianej formy aktualizacji jest jej dostępność. Mimo iż cała oferta jest skierowana generalnie do osób korzystających z technologii pomocniczych (a więc ułatwień takich jak chociażby narrator czy lupa), to w praktyce skorzystać może z niej każdy posiadacz legalnego Windows 7 bądź Windows 8. Spowodowane jest to brakiem jakiegokolwiek mechanizmu weryfikacji, co rzecz jasna wiele osób skrzętnie wykorzystało. Jakkolwiek by nie było, Microsoft stwierdził iż od czasu premiery Windows 10 upłynęło już wystarczająco dużo czasu, by wszyscy zainteresowani zdążyli załapać się na tą właśnie ofertę – z tego właśnie powodu okres jej obowiązywania ograniczony został do 31 grudnia 2017 roku. Co prawda istnieje szansa, że cała akcja zostanie przedłużona, jest ona jednak relatywnie mała.

Warto przy tym wszystkim wiedzieć, że nie wszystkie wersje systemu Microsoftu objęte są możliwością aktualizacji podczas korzystania z opisanej oferty. Wyłączone są wersje Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise oraz Windows RT/RT 8.1. Tak więc jeśli zależy Wam na skorzystaniu z darmowej aktualizacji do systemu Windows 10, radzimy się pośpieszyć. Niezbędny plik aktualizacyjny oraz szczegółowe informacje na temat oferty znaleźć możecie na oficjalnej stronie Microsoft, w pełni poświęconej temu właśnie zagadnieniu. Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się jak przeprowadzić cały proces, zapraszamy do artykułu Jak za darmo zaktualizować system Windows 10 Fall Creators Update znajdującego się na łamach naszego portalu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 13:30 06.01.2018

    Nie wiem czemu ale u mnie nie dziala

Skomentuj

Autor