Darmowa aktualizacja do Windows 10 dla firm. Jak ją uzyskać?

Darmowa aktualizacja do Windows 10 dla firm. Jak ją uzyskać?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:42
19.01.2017
0 komentarzy
2610 wyświetleń

W ubiegłym roku Microsoft uruchomił program subskrypcji Windows dla klientów biznesowych. Firmy mogły pozyskać Windows 10 Enterprise E3 i E5 oraz Secure Productive Enterprise E3 i E5 w formie subskrybowanej z miesięczną opłatą za każde stanowisko. Dziś Microsoft ogłosił, że klienci korzystający z tych subskrypcji mogą bez dodatkowych opłat zaktualizować swoje PC z Windows 7 i Windows 8.1.

Choć dla użytkowników domowych opcja darmowego upgrade'u zakończyła się w zeszłoroczne wakacje (rok po premierze Windows 10), oferta przeznaczona dla klientów biznesowych dopiero wystartowała. To dobra wiadomość dla firm, które chciałyby pozyskać wieczystą licencję na Windows 10. Jest to bowiem oferta darmowa, która zastępuje płatne subskrypcje od dostawców CSP (Cloud Solution Providers). Cena usługi wynosiła 7 dolarów (ok. 27 zł) od stanowiska miesięcznie. Teraz pełną wersję Windows 10 Enterprise można uzyskać zupełnie za darmo - jeśli wcześniej korzystaliśmy z Windows 7 lub 8.1.

Jak zapewnia Microsoft, pozyskanie licencji będzie powiązane z konkretnym urządzeniem, co oznacza, że licencja nie wygaśnie ani nie zostanie cofnięta, gdy klient zrezygnuje z subskrypcji Windows w programie CSP.

By zyskać dostęp do aktualizacji urządzenia będącego obecnie w użyciu, linku do udostępnienia wewnątrz organizacji, opcji stworzenia nośnika instalacyjnego i rozwiązywania problemów z instalacją, administrator powinien zalogować się z uwierzytelnieniem Azure Active Directory. Opcja bezpłatnej aktualizacji stanie się widoczna w panelu administratora Office 365 (jak na zrzucie ekranu powyżej) w przeciągu najbliższych 48 godzin.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/business/2017/01/19/new-windows-10-upgrade-benefits-windows-cloud-subscriptions-csp/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor