Czytnik immersyjny dodany do PowerPoint, OneDrive, SharePoint i MakeCode

Czytnik immersyjny dodany do PowerPoint, OneDrive, SharePoint i MakeCode

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:17
01.04.2021
1767 wyświetleń

Czytnik immersyjny już ponad pół roku temu miał 23 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie, a dzięki dalszym integracjom sądzimy, iż ma ich teraz jeszcze więcej. Microsoft poinformował o dostępności Czytnika w kilku nowych miejscach, wliczając w to PowerPoint w przeglądarce, OneDrive, SharePoint i MakeCode. Można go otworzyć bezpośrednio w tych aplikacjach, aby zapewnić sobie doświadczenie niczym nie zakłóconej lektury, szybki dostęp do czytania na głos, personalizację kolorów i czcionek, rozbicie na sylaby, skupienie na linijkach i inne ułatwienia.

Bardziej inkluzywny PowerPoint w przeglądarce

Jednym z najczęstszych requestów od uczniów, rodziców, edukatorów i użytkowników UserVoice było dodanie Czytnika immersyjnego do PowerPoint. I oto jest! Czytnik jest stopniowo i globalnie wdrażany dla Office Insiderów. Proces będzie trwał przez cały kwiecień.

Czytnik immersyjny

Czytnik można będzie tu otworzyć na dwa sposoby: zaznaczając dowolny tekst na slajdzie i wybierając z menu kontekstowego "Otwórz w Czytniku immersyjnym" albo zaznaczając tekst w obszarze Notatki i również wybierając tę opcję.

Strony programu SharePoint z Czytnikiem immersyjnym

Kolejny obszar, o którym wspominali Microsoftowi użytkownicy, to strony SharePoint. Zeszłej jesieni firma zorganizowała wewnętrzny hackathon, aby utworzyć prototyp tej implementacji, a teraz — przez cały kwiecień — będzie ona w końcu wdrażana. Przykład działania możecie zobaczyć na animacji poniżej.

Czytnik immersyjny

Czytnik immersyjny w dokumentach aplikacji OneDrive

OneDrive to świetne miejsce do przechowywania dokumentów i innych plików. Aby zapewnić lepszą dostępność treści zapisanych w chmurze, Microsoft dodaje Czytnik immersyjny bezpośrednio do menu OneDrive, co pozwala otwierać go dla dokumentów Word i plików tekstowych. Funkcjonalność będzie wdrażana na przestrzeni kwietnia i maja.

Czytnik immersyjny

Bardziej przystępna informatyka i nauki STEM w MakeCode

Instrukcje tutoriali MakeCode Arcade są teraz dostępne dla wszystkich poprzez kliknięcie ikony Czytnika immersyjnego w górnej części każdego tutoriala, a także tam, gdzie znajdują się instrukcje dla projektu MakeCode. Szczegóły możecie zobaczyć na demo poniżej.

Czytnik immersyjny

Warto jeszcze przypomnieć, że od zeszłego roku Czytnika immersyjnego można używać w połączeniu z desktopowym klientem Outlook i aplikacją Poczta, Microsoft Math Solver i paroma innymi aplikacjami. Ogłoszono również ogólną dostępność usługi w ramach Azure Cognitive Services.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/education-blog/immersive-reader-comes-to-powerpoint-for-the-web-onedrive/ba-p/2242568

Polecamy również w kategorii Microsoft 365