Menu kategorii
 • Czytanie raportów

  Czytanie raportów

   Łukasz Foks
  Łukasz Foks
  00:00
  31.12.2007
  2839 wyświetleń

  Narzędzie Kontrola Rodzicielska zbiera informacje o wykonywanych działaniach na koncie użytkownika i sporządza Raporty Aktywności. Raporty włączane są automatycznie po skonfigurowaniu jednego modułu kontroli rodzicielskiej. Aby to sprawdzić w module Kontrola użytkowników w sekcji Raportowanie aktywności powinno być zaznaczone pole wyboru przy Włączone, zbieraj informacje o korzystaniu z komputera. Gdy się upewnimy, możemy przejrzeć ich zawartość. Pod nazwą i emblematem użytkownika klikamy kontrolkę Wyświetl raporty aktywności.

  Moduł Podgląd aktywności składa się z dwóch głównych części: lewej, gdzie znajdują się odnośniki struktury raportu oraz części prawej, która zawiera szczegółowe informacje na temat aktywności użytkownika. W pierwszej linijce znajdziemy informację w jakich dniach były zapisywane dane. Jeśli w lewej części zaznaczony jest dział Aktywność konta [nazwa] to w prawej znajdziemy wszystkie informacje m.in. listę najchętniej odwiedzanych stron WWW, listę pobranych plików, uruchomione aplikacje, wysłane wiadomości e-mail oraz wiadomości błyskawiczne (klient poczty oraz komunikator musi być kompatybilny z kontrolą rodzicielską, aby informacje były wyświetlane poprawnie). Drugą z części, która znajduje się po lewej stronie okna to System ogólny, która zawiera informacje na temat dokonywanych zmian w systemie. Jest to rejestr zmian ustawień, kont, daty/godziny, nieudanych prób logowania.

  Raporty aktywności możemy wygenerować do postaci pliku strony sieci Web, po czym np. dołączyć do wiadomości e-mail. W tym celu w lewej-górnej części okna klikamy kontrolkę Generuj raport, a następnie wskazujemy miejsce zapisu pliku, po czym zatwierdzamy przyciskiem Zapisz. System będzie co jakiś czas automatycznie przypominał o możliwości przeglądania raportów, wyświetlając stosowny monit po zalogowaniu administratora.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Ochrona rodzicielska