Czy warto używać Microsoft Edge?

Czy warto używać Microsoft Edge?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:59
02.02.2018
3 komentarze
2162 wyświetlenia

Tytułowe pytanie zadają sobie użytkownicy systemu Windows 10 już od kilku lat. Microsoft promuje Edge bardzo silnie i chce skłonić użytkowników ich systemu, aby nie korzystali z Edge tylko raz - świeżo po instalacji, do pobrania innej ulubionej przeglądarki. Przyznajć trzeba, że sposoby tej promocji nie zawsze były całkowicie fair i Microsoft dostał za to po głowie od użytkowników kilka razy. Oberwało mu się między innymi za agresywne komunikaty "zachęcające" do Edge a nawet samoczynne przełączanie domyślnej przeglądarki po aktualizacji. Można by to śmiało kategoryzować jako przykład nieuczciwej konkurencji.

Microsoft Edge Królem

Teraz Microsoft trochę stonował i postanowił zawalczyć nie marketingiem, lecz realną wartością oferowanego produktu. Kolejna duża aktualizacja, Fall Creators Update, wprowadziła do Edge sporo zmian. Teraz Edge posiada kilka ciekawych rozwiązań niespotykanych domyślnie u konkurencji. Zaliczyć można do nich na przykład czytnik ebooków i PDF. Żegnajcie zewnętrzne czytniki - teraz wystarczy odpalić Edge. Microsoft zdecydowanie znalazł pomysł na swoją przeglądarkę i wprowadza go w życie. Gigant reklamuje Edge jako najszybszą, najbezpieczniejszą i najoszczędniejszą przeglądarkę. Ale jaki naprawdę jest obecnie Microsoft Edge? Czy reklamy mówią prawdę? Postanowiliśmy to sprawdzić i zweryfikować obietnice Microsoftu. Więcej możecie przeczytać w naszym dużym teście przeglądarek, gdzie sprawdziliśmy czy Edge wciąż ma się czego wstydzić, czy może wręcz przeciwnie.

Zapraszamy do lektury:
Microsoft Edge - umarł król, niech żyje książę


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.centrumxp.pl

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

  • zakius 09:02 02.02.2018

    odpowiedź brzmi nie tak samo jak chrome, chropery i quantum, wszystkie siebie warte, większość ograniczeń mają wspólnych

  • tek 11:48 02.02.2018

    przeglądarka ma słuzyc do przeglądania a mniej znaczące funkcje mają być schowane pod ikonką "opcje". ma płynnie przewijać strony i dość dobrze blokować reklamy jak najmniejszym kosztem. tak, IE od wersji 9 to mój ideał.

  • Andrzejski 12:11 25.03.2018

    Używam, nie narzekam, polecam.

Skomentuj

Autor