Czy OneDrive jest w stanie zabezpieczyć nasze dane?

Czy OneDrive jest w stanie zabezpieczyć nasze dane?

 Damian Sieradzki
Damian Sieradzki
11:55
22.02.2014
7 komentarzy
4364 wyświetlenia

Wraz z przemianowaniem swojej usługi SkyDrive na OneDrive, Microsoft uruchomił ankietę odnośnie przechowywania danych w chmurze. Wyniki okazały, że zdecydowana większość osób świadomych istnienia tego typu usług i tak przechowuje swoje najważniejsze dane tylko na jednym urządzeniu.

W grudniu zeszłego roku ruszyła ankieta. Objęła ona 801 osób w wieku powyżej 18 lat, które miały ogólne pojęcie o tym czy jest chmura. Szokująca większość, bo aż 77 procent ankietowanych przyznała się, że najważniejsze dane przechowuje wyłącznie na jednym urządzeniu. Zarazem 69 procent respondentów zdeklarowało, że wolałoby stracić samo urządzenie niż jakiekolwiek ze zdjęć lub ważnych dokumentów przechowywanych na nim. To pokazuje jak potrzebne są serwisy takie jak OneDrive, przechowujące dane w chmurze.

Secure Cloud

W innej ankiecie zapytano 1,151 osób w wieku powyżej 18 lat, co byliby w stanie zrobić by odzyskać swoje zdjęcia i dokumenty ze smartfona, jeżeli ten zostałby zgubiony lub skradziony. 50 procent było w stanie zrezygnować na miesiąc z internetu, gdyby tylko zagwarantowało im to przywrócenie wszystkich danych.

Cloud Backup

Dobrą wiadomością jest fakt, że jednak coraz więcej użytkowników świadomych jest korzyści płynących z chmury. Według Harris Poll ponad 30 procent używających chmury przyznało, że dzięki przynajmniej raz w ciągu ostatnich 5 lat skorzystało z niej do odzyskania danych utraconych ze swojego urządzenia. Ponadto 41 procent obecnych użytkowników deklaruje, że w ciągu następnych 12 miesięcy wzrośnie użycie przez nich serwisów typu cloud.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-survey-reveals-how-you-store-your-sensitive-files-why-you-should-go-cloud

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

 • PP 14:40 22.02.2014

  Fajnie by było, gdyby Microsoft wprowadził szyfrowanie plików w chmurze OneDrive.

 • Dabronik 18:34 22.02.2014

  Nie ma nic bezpieczniejszego od naszego dysku twardego, dlatego nigdy nie skorzystam z chmury.

 • rem 19:31 22.02.2014

  To nie korzystaj

 • Merz 22:15 22.02.2014

  Najbezpieczniej jest się w ogóle nie łączyć z Internetem ;) Z drugiej HDD lubią czasem paść bez zapowiedzi

 • mundek 09:04 24.02.2014

  Ludzie dzielą się na tych co robią kopie zapasowe i na tych co będą robić kopie zapasowe.

 • Merz 20:42 25.02.2014

  Od lat robię backupy wszystkich ważnych dokumentów, plików, projektów, zdjęć itp... Wcześniej na dyskietkach (ktoś to jeszcze pamięta?), potem na CD-R, DVD, a od paru lat również w serwisach typu chmura (typu, bo nie jest to żadna synchronizacja). Dzięki temu odsetek utraconych przeze mnie danych jest w granicach błędu statystycznego ;) A pliki mogę szyfrować sam poprzez pakowanie ich w rary, zabezpieczone hasłem. Na razie metoda brute-force nie jest jeszcze na tyle skuteczna, by łamać hasła, ale za parę lat... Trzeba będzie myśleć o nowych sposobach szyfrowania.

 • iza 14:43 08.01.2015

  Jest możliwość odzyskania zapomnianego loginu do onedrive? Zakładała konto na lumia 800 później logował am się na tablet samsung tab 3 ? Niestety zaginął mi login

Skomentuj

Autor