Czy Microsoft pokaże kolejną Nokię z Androidem?

Czy Microsoft pokaże kolejną Nokię z Androidem?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
10:15
05.06.2014
0 komentarzy
1638 wyświetleń

Microsoft Mobile ma zaprezentować swój pierwszy smartfon z Androidem. Jak donoszą przecieki, następca Nokii X ujrzy światło dzienne już za kilka tygodni.

Jak donosi raport BGR India, do Indyjskiej zapowiedzi Nokii X2 (nazwa robocza: RM-1013) pozostały niespełna trzy tygodnie. Portal opublikował też wyciek dokumentów transportowych, opisujących przeznaczone do testów urządzenia. Nokia X2 ma posiadać nieco lepsze parametry w porównaniu do swojego poprzednika: 4,3-calowy ekran WVGA, 1 GB pamięci RAM, procesor dual-core Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz, 4 GB wbudowanej pamięci oraz 5-megapikselowy aparat główny i przedni aparat VGA.

Nokia X.

Jak podaje BGR, Nokia X2 "będzie pierwszym smartfonem z serii X, posiadającym dedykowany przycisk Home. (...) Nokia zauważyła, że wielu użytkowników narzeka na brak owego przycisku w Nokii X, która posiada jedynie przycisk Wstecz. Użytkownicy ci nie zauważyli, że dłuższe naciśnięcie przecieku cofającego przeniesie ich na ekran główny. W zamian naciskali przycisk Wstecz wielokrotnie, by trafić na ekran główny krok po kroku." Brak jasnego przycisku Home to pięta achillesowa Nokii X, która dodatkowo pozbawiona jest typowego dla Androida wysuwanego menu. Nic dziwnego, że kolejna generacja smartfona ma zażegnać ten problem.

Przypomnijmy - pod koniec kwietnia mobilny oddział Nokii został przejęty przez giganta z Redmond i przemianowany na Microsoft Mobile Oy. Już dużo wcześniej zastanawialiśmy się, jak potoczą się losy marki Nokia. Jak na razie widzimy, Microsoft nie tylko nie odcina się od sygnowania urządzeń logiem Nokii, ale też nie boi się promowania urządzeń z konkurencyjnym systemem operacyjnym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-could-launch-the-android-powered-nokia-x2-in-the-coming-weeks

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor