Menu kategorii
 • Część komputerów z Windows 7 oraz 8.1 nie otrzyma dalszych aktualizacji

  Część komputerów z Windows 7 oraz 8.1 nie otrzyma dalszych aktualizacji

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  13:47
  21.03.2017
  1947 wyświetleń

  W styczniu 2016 roku Microsoft obwieścił, iż nie będzie wspierał nowego sprzętu w starszych systemach operacyjnych. Wszystko wskazuje no to, że dotrzyma tej obietnicy, bowiem starsze systemy spod znaku okienek, wykorzysujące najnowsze procesory Intela i AMD przestały w zeszły wtorek otrzymywać uaktualnienia.

  Jak wiadomo już od dawna, gigant z Redmond coraz usilniej przekonuje użytkowników starszych systemów operacyjnych do przejścia na Windows 10. Kolejne tego znamiona mieliśmy okazję zaobserwować na początku zeszłego tygodnia, kiedy to użytkownicy Windows 7 oraz 8.1 działający na sprzęcie opartym na procesorach Kaby Lake oraz Bristol Ridge przy próbie instalacji najnowszych poprawek bezpieczeństwa mogli podziwiać komunikat błędu informujący, że ich komputer nie otrzyma aktualizacji. Ponadto wspomina on, że spowodowane jest to wykorzystaniem procesora niewspieranego na używanej wersji systemu operacyjnego. Niestety, oznacza to iż osoby przywiązane między innymi do kultowego Windows 7, które postanowią zainwestować w sprzęt z górnej półki, zmuszone będą wybierać: Windows 10 lub brak uaktualnień.

  Dylemat: nowa maszyna, czy stary system?

  Użytkownicy korzystający z procesorów Intela bazujących na popularnej obecnie architekturze Skylake na szczęście nie muszą się niczego obawiać, będzie ona bowiem wspierana na Windows 7 aż do 2020 roku, zaś w przypadku Windows 8.1 do 2023 roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/some-new-pcs-running-windows-7-and-81-wont-receive-further-updates?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_cam

  Polecamy również w kategorii Windows 8