Część Insiderów z kręgu Skip Ahead została zdegradowana

Część Insiderów z kręgu Skip Ahead została zdegradowana

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:43
08.12.2017
0 komentarzy
1432 wyświetlenia

Jednym z przełomowych momentów w historii tworzenia systemu Windows 10 było uruchomienie programu Windows Insider. Jego założenia były dosyć proste – Microsoft udostępniał części użytkowników najnowsze kompilacje Dziesiątki do testów, ci zaś w zamian wiedzieli z pierwszej ręki, czego spodziewać się mogą po nadchodzących wersjach systemu. Oczywiście koncepcja ta ewoluowała i rozrastała się, w skutek czego Insiderów (członków omawianego programu) obecnie podzielić możemy na kilka grup (kręgów), które otrzymują odmienne kompilacje – jedne z nich niemal nie różnią się od wersji stabilnej, inne zaś zgoła określić można przede wszystkim jako eksperymentalne. To właśnie tego typu aktualizacje przypisane są testerom z kręgu Skip Ahead, uruchomionego w sierpniu bieżącego roku. Jak się okazuje, w dniu wczorajszym do systemów Microsoftu wkradł się bliżej nieokreślony błąd, w skutek którego część użytkowników należących właśnie do kręgu Skip Ahead została z niego nagle wyrzucona.

Zespół odpowiedzialny za Windows Insider

Dotknięci problemem Insiderzy podziwiać mogli komunikat informujący o cofnięciu opcji powiązanych z programem testowym, w skutek czego przydzieleni zostali w efekcie końcowym do kręgu Fast Ring. Oczywiście wywołało to spory odzew ze strony użytkowników, na który w stosunkowo krótkim czasie odpowiedziała Dona Sarkar, informując iż już zajęła się badaniem problemu. Zaledwie kilka godzin później okazało się, że źródło problemu zostało namierzone i trwają prace nad jego usunięciem – niestety, oficjalne informacje pomijają to, czym dokładnie cała sytuacja została spowodowana. Niestety, na chwilę obecną nie ma potwierdzonych doniesień o jakichkolwiek sposobach obejścia problemu, wobec czego pozostaje jedynie czekać na naprawy.

Jak widać problemy potrafią pojawić się nie tylko w zwykłych wersjach testowych Windows 10, lecz również w przypadku mechanizmów rozprowadzających je. Nie sposób przy tym nie zauważyć pewnej rzeczy – mianowicie, użytkownicy testowi wybierający Skip Ahead powinni zdawać sobie sprawę z możliwego ryzyka, wobec czego warto dobrze przemyśleć decyzję dotyczącą ewentualnego dołączenia do niego. W końcu dla wielu osób lepszym wyborem okaże się chociażby Slow Ring.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-accidentally-removes-insiders-skip-ahead-ring/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor