Cyfrowy podpis bez wychodzenia z Office 365

Cyfrowy podpis bez wychodzenia z Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:41
19.02.2014
0 komentarzy
1845 wyświetleń

W poniedziałek Microsoft zapowiedział "długoterminową strategię partnerstwa" z DocuSign, twórcą autorskiej technologii eSignature. Już niedługo użytkownicy Office 365 uzyskają możliwość cyfrowego podpisywania dokumentów bez konieczności opuszczania aplikacji.

Integracja technologii DocuSign z aplikacjami Office 365 obejmie Outlook, Word, SharePoint Online i SharePoint Server 2013. Z oświadczenia producentów wynika, że efektów implementacji można spodziewać się w marcu. "Partnerstwo z DocuSign pomoże naszym klientom w przeprowadzaniu cyfrowych transakcji i zarządzaniu cyfrowym podpisem bezpośrednio z poziomu Office 365, który służy im do komunikacji, współpracy i tworzenia." - oświadcza John Case, wiceszef działu marketingu Microsoft Office.

Office 365

Dokumenty podpisane cyfrowo za pomocą modułów DocuSign, będą bezpośrednio synchronizowane do usługi One Drive dla klientów biznesowych. Zapewni to pełną kontrolę i dostęp online. Administratorzy będą mogli udostępnić aplikacje DocuSign wszystkim użytkownikom za pomocą konsoli, podczas gdy indywidualni użytkownicy będą musieli pobrać aplikacje i szablony Worda z Office Store.

Współpraca z DocuSign jest najnowszą z szeregu zmian, wprowadzonych ostatnio do pakietu Office 365. Niedawno Microsoft zapowiedział wsparcie dla Power BI, potężnego narzędzia do pobierania, zarządzania i analizowania dużych porcji informacji. Poprawie uległ system logowania do usługi, oferujący teraz podwójne uwierzytelnianie, a już niedługo Office 365 wzbogaci się o system szyfrowania maili, wychodzących na zewnątrz firmy użytkownika.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.cnet.com/8301-10805_3-57618999-75/microsoft-inks-digital-signature-integration-deal-with-docusign/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor