Cyanogen ogłosił nawiązanie współpracy z Microsoft

Cyanogen ogłosił nawiązanie współpracy z Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:21
16.04.2015
0 komentarzy
1597 wyświetleń

W sierpniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia, jakoby Microsoft był zainteresowany współpracą z firmą Cyanogen, twórcami popularnej modyfikacji dla systemu Android. W międzyczasie sprawa ta nieco przycichła i opcja współpracy stanęła pod znakiem zapytania. Dziś cisza została przerwana, a Cyanogen ogłosił nawiązanie strategicznego partnerstwa z Microsoft.

CyanogenMod to popularna modyfikacja ROM, która podbiła serca milionów użytkowników Androida. Niedawno jej wartość znacznie wzrosła i dziś szacowana jest na ok. 70 mln dolarów. Dawniej twórcy głosili chęć "odebrania kontroli Google nad Androidem", w czym swego czasu miał im pomóc Microsoft. Być może dewiza ta jest nieco przesadzona, niemniej jednak słynna modyfikacja zostanie wzbogacona o zestaw najważniejszych aplikacji Microsoftu. Jeszcze w tym roku użytkownicy, pobierający CyanogenMod, otrzymają w pakiecie aplikacje z serii Bing, Skype, OneDrive, OneNote, Outlook oraz pakiet Microsoft Office na Androida.

Cyanogen

Dla Microsoftu jest to oczywista wygrana, jako że dość pokaźny zestaw jego aplikacji trafi w formie preinstalowanej do całej rzeszy użytkowników konkurencyjnej platformy. Cyanogen otrzyma z kolei stosowne wynagrodzenie. "Ludzie z całego świata używają systemu operacyjnego Cyanogen i popularnych aplikacji i konsumenckich usług Microsoftu, by wyciągnąć ze swoich urządzeń mobilnych to, co najlepsze. To ekscytujące partnerstwo z Microsoft pozwoli nam dostarczyć nowego rodzaju zintegrowanych usług użytkownikom telefonów na rynkach całego świata." - mówi Kirt McMaster, CEO Cyanogen Inc.

Microsoft nawiązał już współpracę z kilkoma producentami smartfonów z Androidem, czego najgłośniejszym przykładem jest Samsung Galaxy S6, na którym znajdują się preinstalowane aplikacje OneDrive, OneNote i Skype. Bez wątpienia Google, które promuje swoje własne rozwiązania, nie będzie zadowolone z takiego obrotu spraw. Tak czy inaczej misja podboju Androida przez Microsoft zdaje się stopniowo nabierać tempa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/cyanogen-announces-a-strategic-partnership-with-microsoft-au-revoir-google-services

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor