Creators Update wprowadza prostsze płatności w aplikacjach UWP i Edge

Creators Update wprowadza prostsze płatności w aplikacjach UWP i Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:26
29.03.2017
0 komentarzy
1848 wyświetleń

Microsoft Edge doczekał się zupełnie nowego API, które pozwala dokonywać uprosczonych płatności w oknie przeglądarki. Chodzi dokładnie o odświeżone Payment Request API, integrujące przeglądarkę Edge z aplikacją Portfel (Microsoft Wallet) w Windows 10. Funkcjonalność zadebiutuje w Creators Update w najbliższych tygodniach.

Co istotne, z nowego API będą mogli korzystać deweloperzy aplikacji i rozwiązań UWP. Łatwiejsze płatności będzie można więc integrować z istniejącymi aplikacjami, a to zapewni użytkownikom łatwiejsze mikropłatności. Dlaczego jest to tak ważne? Microsoft powołuje się na badania, z których wynika, że najbardziej odstręczającą klientów cechą zakupów online jest przydługi i nazbyt skomplikowany proces płatności: "Średni udokumentowany wskaźnik porzucenia koszyka zakupów [online] wynosi 68,81%, a 27% klientów sklepów online w USA anulowało w zeszłym roku zamówienie z uwagi na zbyt długi/skomplikowany proces płatności".

Jako że ponad 90% przychodów twórców płatnych aplikacji pochodzi z zakupów wewnątrz aplikacji (In-App Purchases), istotne jest, by model owych płatności był możliwie przyjazny dla użytkownika. Jak podaje Microsoft, nowe Payment Request API pozwoli sprzedawać nie tylko funkcjonalności premium, ale też dobra materialne i usługi, które nie posiadają natywnego wsparcia w Sklepach Windows i Xbox. "API dostarcza zintegrowanego rozwiązania dla aplikacji Universal Windows Platform (UWP), znosząc skomplikowany proces wymagania od użytkownika wprowadzenia informacji o płatności i wyboru sposobu dostawy" - dodaje Stan Chang, Program Manager w Microsoft.

API opiera się na specyfikacji W3C Payment Request API i pozwala znacząco skrócić proces płatności dzięki możliwości powołania się przez użytkownika na już zapisane dane w aplikacji Portfel. Ma to także zalety pod kątem bezpieczeństwa. Ryzyko naruszenia danych jest znikome, bowiem informacje o płatności podlegają tokenizowaniu.

Payment Request API dla deweloperów UWP jest już dostępne i można z niego korzystać, począwszy od Windows 10 w kompilacji 15003 oraz SDK w tej samej wersji. Szczegółowe wskazówki dotyczące implementacji API (która to wbrew pozorom jest banalnie prosta) znaleźć można na blogu Windows Developer.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2017/03/28/simplify-payments-uwp-apps-payment-request-api-microsoft/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor