Creators Update oddany już do testów Xbox Insiderom

Creators Update oddany już do testów Xbox Insiderom

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:02
24.01.2017
0 komentarzy
1226 wyświetleń

Dziś wystartowała pierwsza fala aktualizacji funkcjonalnych z gałęzi Creators Update dla użytkowników Xbox Insider Preview. Wiemy już, że jedną z trzech głównych nowości w nadchodzącej aktualizacji są funkcje dla graczy. Te z kolei zorientowane są na wydajność, ludzi, współzawodnictwo i streaming. Dzisiejsza aktualizacja trafi do niewielkiego grona użytkowników. Pozostali Insiderzy zobaczą zmiany w nadchodzących tygodniach.

Co wnosi pierwsza aktualizacja z gałęzi Creators Update?

Zaktualizowany ekran główny - aktualizacja stawia na szybkość, stąd optymalizacja ekranu domowego. Zmienił się m.in. główny kafelek uruchomionej gry. Jego ikona jest mniejsza, przy czym mamy szybki dostęp do głębszych opcji Game Hub, takich jak interakcja z klubem lub LFG, wgląd w osiągnięcia i nie tylko. O ile nie używamy spersonalizowanego tła, zobaczymy w tle grafikę związaną z grą.

Szybsze i bardziej intuicyjne menu boczne - o aktualizacji menu Guide pisaliśmy już parę dni temu. Menu można wywołać niezależnie od tego, co dzieje się na ekranie. Pojawiło się kilka zmian, w tym nowa strona początkowa. Została ona zaprojektowana tak, by zapewnić szybki dostęp do najważniejszych funkcjonalności, takich jak ekran główny, gry, aplikacje, Sklep czy ostatnio uruchamiane tytuły. Przydatne mogą okazać się kontrolki odtwarzania, jeśli słuchamy muzyki w tle.

Nowe podejście do wielozadaniowości - multitasking jest teraz mocno związany z menu bocznym. Prócz szybkiego dostępu do kontrolek odtwarzania praktycznie tylko jedno naciśnięcie przycisku Xbox dzieli nas od zrzutów ekranu i GameDVR. Gdy jesteśmy w menu bocznym, naciskamy X lub Y na kontrolerze, by zacząć nagrywać. Można też jednocześnie sprawdzać osiągnięcia i grać. Nowe menu boczne jest przy tym miejscem, z którego można będzie natychmiastowo rozpocząć streaming w Beam.

Aktualizacja Cortany - asystentka może odtąd wyświetlać przypomnienia i alarmy. W nadchodzących tygodniach pojawi się więcej nowości.

Poprawione aktualizacje systemu - zaktualizowano interfejs aktualizowania, dzięki czemu zarówno dostępność aktualizacji, jak i jej kroki są bardziej zrozumiałe. Konsola, aplikacje i gry powinny być aktualne niezależnie od tego, jaki tryb zasilania wybrał użytkownik.

Ułatwienia dostępu - Xbox One staje się przyjaźniejszy osobom niepełnosprawnym. Można skorzystać z funkcji, która dwa kontrolery traktuje jako jeden, a także tworzyć unikalne kombinacje do kontrolowania konsoli za pomocą różnych części ciała, jeśli niepełnosprawność obejmuje ręce. Aktualizację otrzymały też narzędzia Lupa i Narrator, a także ustawienia dźwięku.

Konfiguracja wyjścia audio dla deweloperów - do Ustawień zawitały nowe opcje odtwarzania dźwięku. Deweloperzy mogą odtąd korzystać ze wsparcia dla Dolby Atmos for Home Theater, Dolby Atmos for Headphones oraz Windows HRTF dla swoich aplikacji i gier. Więcej nowości dla użytkowników już wkrótce.

Odtwarzacz Bly-ray - dodano wsparcie dla bitstream passthrough w wersji beta, które poswala na natywne dekodowanie strumienia audio. Wspierane są wszystkie formaty bitstream, w tym najnowsze, takie jak Dolby Atmos.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.xbox.com/2017/01/23/xbox-creators-update-preview/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor