Creators Update od teraz w pełni dostępny dla wszystkich w Windows 10

Creators Update od teraz w pełni dostępny dla wszystkich w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:16
28.07.2017
0 komentarzy
1975 wyświetleń

Microsoft powoli przygotowuje się do wydania Fall Creators Update, tymczasem spora część użytkowników Windows 10 wciąż pozostaje przy... Anniversary Update. Microsoft pozbył się jednak wszelkich ograniczeń związanych z dystrybucją pośredniej aktualizacji i ogłosił, że Creators Update jest już dostępny dla wszystkich kompatybilnych urządzeń z Windows 10. Jeśli do tej pory aktualizacja do Was nie dotarła, koniecznie sprawdźcie Windows Update!

Podobnie jak Anniversary Update zeszłego lata, Creators Update jest udostępniany falami. Jak tłumaczył Microsoft, pierwsza fala miała przypaść w udziale nowszym urządzeniom, zwłaszcza tym, które testowane były wspólnie z partnerami OEM. Wydanie miało zostać szerzej rozpowszechnione na dodatkowe urządzenia w oparciu o feedback otrzymany w fazie początkowej. Najwyraźniej pierwsze fazy dobiegły już końca, bowiem Microsoft ogłosił, że Creators Update "przechodzi z docelowej oferty do pełnej, globalnej dostępności dla wszystkich zgodnych urządzeń z Windows 10 za pośrednictwem Windows Update".

Creators Update

Microsoft zachęca ponadto firmy i przedsiębiorstwa do wykonania aktualizacji: "klienci komercyjni mogą czuć się pewnie, wdrażając te wydanie na szeroką skalę wewnątrz swoich organizacji". Jest to jednak związane raczej z bezpieczeństwem niż widmem wygaszenia wsparcia. Najbliższe takie działanie przewidziano na 10 października tego roku, kiedy to wsparcie utraci wersja 1511, zwana też aktualizacją listopadową. Aktualizacja rocznicowa będzie nadal wspierana, niemniej jednak nowsze wydania zawierają więcej funkcji bezpieczeństwa i innych nowości, przydatnych zarówno dla firm, jak i użytkowników domowych. Wszystko na temat zawartości aktualizacji przeczytacie w naszym Wielkim teście Windows 10 Creators Update.

Najbliższa i zarazem ostatnia w tym roku duża aktualizacja Windows 10 to zapowiedziany na wrzesień tego roku Fall Creators Update. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydań, także i tu przewiduje się podejście falowe. Jako pierwsi wersję RTM otrzymają oczywiście Insiderzy. Pierwsze aktualizacje dla użytkowników wydań stabilnych nadejdą prawdopodobnie dopiero w październiku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/07/27/windows-10-creators-update-fully-available-for-all-windows-10-customers/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor