Creators Update: nowości dla graczy w Xbox One i Windows 10

Creators Update: nowości dla graczy w Xbox One i Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:32
16.01.2017
0 komentarzy
1855 wyświetleń

2017 będzie monumentalnym rokiem dla graczy. Takiego zdania jest Mike Ybarra z działu Xbox, który zapowiada kilka nowości dla Xbox One i PC z Windows 10. W tym roku na pierwszy plan wchodzą cztery zagadnienia: streaming, wydajność, ludzie i współzawodnictwo. Niektóre z opisanych poniżej nowości wejdą w życie już w przyszłym tygodniu, a na inne trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jest to zrozumiałe, jako że premierę Creators Update przewidziano na kwiecień.

Natychmiastowy streaming Beam w Windows 10 i Xbox One: Beam staje się natywną funkcją w Xbox One i Windows 10, co czyni go najłatwiejszą i najszybszą platformą, by zacząć streamowanie. Beam połączy się z kontem Xbox Live - nie będzie wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie. Widzowie z całego świata mogą oglądać i nawiązywać interakcję z graczem. Jak zacząć? Wystarczy użyć skrótu Win + G, by otworzyć panel z paskiem gry, a następnie kliknąć ikonę nadawania.

Zwiększona wydajność w grach: Creators Update wprowadzi do Windows 10 nową funkcję - Game Mode. Pliki wskazujące na jej istnienie pojawiły się już w buildzie 14997, jednak Microsoft do tej pory tego nie komentował. Mike Ybarra zapowiada teraz, że "Windows Insiderzy zaczną widzieć niektóre elementy wizualne Game Mode w tym tygodniu, a funkcja stanie się w pełni działająca w najbliższych buildach. Naszą wizją związaną z Game Mode jest optymalizacja PC z Windows 10 pod kątem zwiększonej wydajności w grach". Szybszy dostęp do wielu ustawień i funkcji stanie się też udziałem Xbox One.

Wyszukiwanie, utrzymywanie kontaktów i udostępnianie: poprawione zostaną sposoby interakcji ze znajomymi w Xbox Live. Łatwiejsze stanie się m.in. łączenie z osobami z innych sieci społecznościowych. Zaktualizowana zostanie tablica aktywności, kluby i poszukiwanie grupy. Oznacza to choćby nowe sposoby udostępniania i łączenia się ze znajomymi, moderacja klubów i możliwość udostępniania zawartości z grup na własnej tablicy.

Rywalizacja przybiera na znaczeniu: Arena w Xbox Live wprowadzi wsparcie dla nowych turniejów, także tych profesjonalnych, takich jak ESL i FACEIT. Zaczynając od World of Tanks i Killer Instinct gracze będą mogli organizować własne turnieje Arena. Gdy turniej zostanie stworzony, użytkownik może zaprosić do niego znajomych i członków klubu. Po skończonej rozgrywce wyniki zostaną automatycznie zapisane. Można je wtedy udostępniać w Xbox Live i innych sieciach społecznościowych.

"Creators Update to dopiero początek" - zapewnia Mike Ybarra i zapowiada, że zespół Xbox ma jeszcze w zanadrzu kilka niespodzianek. Gdy tylko któraś z nich wyjdzie na światło dzienne, na pewno przeczytacie o tym na łamach CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.xbox.com/2017/01/13/creators-update-beam-streaming-increased-performance-fan-requested-features-coming-xbox-one-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor