Creators Update nie dla PC z procesorami Intel "Clover Trail" Atom

Creators Update nie dla PC z procesorami Intel "Clover Trail" Atom

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:48
17.07.2017
0 komentarzy
1732 wyświetlenia

Pięć lat temu część producentów PC eksperymentowała z hybrydami na fali popularności pierwszych urządzeń Surface. Gigant z Redmond zdołał przekonać ich do stworzenia urządzeń z Windows RT, ale klienci nigdy nie zaakceptowali kłopotliwego i ograniczonego systemu. W czwartym kwartale 2012 r. nastąpił pewien przełom, gdy pojawiły się układy Intel "Clover Trail" Atom, będące odpowiedzią na słabsze układy ARM związane z Windows RT. W rezultacie wielu producentów OEM, wliczając w to HP, Samsunga i Lenovo, wprowadziło na rynek hybrydy z Clover Trail i Windows 8. Dziś, po ponad 4 latach ich użytkownicy mogą zobaczyć komunikat, że "Windows 10 nie jest wspierany na tym PC".

Według ostatnich raportów użytkownicy komputerów z prominentnym niegdyś SoC nie mogą zaktualizować swoich maszyn do Windows 10 Creators Update. Podczas procesu aktualizacji, po pobraniu ponad 3 GB plików instalacyjnych następuje sprawdzenie zgodności. Aktualizacja kończy się wówczas niepowodzeniem, a przed użytkownikiem wyświetla się komunikat mówiący o braku dalszego wsparcia dla Windows 10 na tym komputerze.

Clover Trail

Dotąd o braku wsparcia informował prawdopodobnie tylko Acer, choć już w kwietniu tego roku problem został opisany na forum Microsoft Community. Jak pisał tajwański producent, Windows 10 Creators Update nie oferuje wsparcia dla następujących procesorów Intel Clover Trail:

  • Atom Z2760
  • Atom Z2520
  • Atom Z2560
  • Atom Z2580

"Micrsoft współpracuje z nami, by pomóc w dostarczeniu kompatybilnych sterowników, które zaadresują tę niekompatybilność. Jeśli zainstalujecie Windows 10 Creators Update, ikony i tekst mogą nie pojawiać się w ogóle lub wyświetlać się jako pełne kolorowe bloki lub paski. Jeśli zainstalowaliście już Creators Update i doświadczacie problemów, możecie skorzystać z opcji odzyskiwania Windows 10, by przywrócić system do wcześniejszej kompilacji" - pisał Acer. Na razie nie pojawiły się jednak żadne aktualizacje, które pozwoliłyby bezproblemowo zainstalować Creators Update na maszynach z wymienionymi układami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/pcs-with-intels-clover-trail-atom-processors-cant-install-the-windows-10-creators-update

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor