Creators Update już dostępny! Można go pobrać przez Asystenta aktualizacji

Creators Update już dostępny! Można go pobrać przez Asystenta aktualizacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:45
05.04.2017
0 komentarzy
2797 wyświetleń

Stało się! Po wielu miesiącach intensywnych testów Windows 10 Creators Update w końcu wyszedł z cienia i stał się dostępny dla nie-Insiderów. Wszystko, czego do jego instalacji potrzebujemy, to Asystent aktualizacji systemu Windows 10, którego pobrać można ze strony Microsoft. O ile nie chcemy wykonywać aktualizacji samodzielnie, możemy poczekać jeszcze 6 dni, bowiem wtedy aktualizacja zostanie wydana za pośrednictwem Windows Update.

"W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich systemów Windows 10 oraz udostępnienia najnowszych funkcji i usprawnień pobierany jest Asystent aktualizacji systemu Windows 10, który umożliwia skonfigurowanie Rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 (wersji 1607). Asystent aktualizacji systemu Windows 10 zostanie wdrożony na komputerach z systemem Windows 10, na których nie zainstalowano jeszcze najnowszej aktualizacji" - pisze Microsoft. Co istotne, Asystent nie obsługuje wersji Enterprise i Education. Użytkownicy tych edycji systemu będą musieli poczekać na aktualizację przez Windows Update, która rozpocznie się 11 kwietnia.

Asystent aktualizacji systemu Windows 10

Jeśli chcemy zaktualizować nasz system do nowej wersji, wchodzimy na stronę Microsoft - Pobierz Windows 10 i klikamy przycisk Zaktualizuj teraz. Na nasz dysk zostanie pobrana aplikacja Asystent uaktualnienia do systemu Windows 10, którą należy uruchomić. Tam przeczytamy opis i - jeśli nasze urządzenie może otrzymać aktualizację, tj. znajduje się na nim właściwy system, czyli Windows 10 Anniversary Update - klikamy przycisk Aktualizuj teraz. Gdy postanowimy wstrzymać się z pobieraniem Creators Update (build 15063) i klikniemy Nie aktualizuj teraz, Microsoft przedstawi jeszcze najważniejsze zalety aktualizowania systemu i zapyta o ostateczną decyzję. Na szczęście aplikacja asystenta nie jest nachalna i pozwala łatwo zrezygnować z aktualizacji. Aplikację można uruchomić ponownie i zaktualizować komputer w dowolnym momencie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-windows-10-creators-update-is-now-available-to-manually-install-dnp

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor