Cortana zagości na kolejnych urządzeniach z Androidem

Cortana zagości na kolejnych urządzeniach z Androidem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:04
13.12.2017
0 komentarzy
1087 wyświetleń

Microsoft ogłosił nawiązanie partnerstwa z Cheetah Mobile, wiodącym deweloperem aplikacji na Androida, na czele z CM Launcher, Clean Master i Cheetah Keyboard. Partnerstwo polegać będzie na dostarczeniu cyfrowej asystentki Cortany na miliony urządzeń z Androidem.

Cheetah Mobile w pierwszej kolejności zintegruje Cortanę ze swoją aplikacją CM Launcher 3D. W rezultacie użytkownicy launchera (alternatywnego interfejsu dla Androida) mogą liczyć na werbalną komunikację z asystentką, która świadczyć będzie typowe dla siebie usługi, takie jak nawiązywanie połączeń, odtwarzanie muzyki czy wykonywanie tłumaczeń. Nie wiadomo jeszcze, czy funkcjonalność Cortany będzie w tym przypadku ograniczona, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Deweloper obiecuje całkiem sporo - zobaczcie sami.

CM Launcher 3D - Cortana na Androida

Jak mówi Fu Sheng, CEO w Cheetah Mobile: "Partnerstwo z Microsoft idealnie wpasowuje się w misję Cheetah, by czynić świat inteligentniejszym i umacniać nasze aplikacje mobilne technologiami AI. CM Launcher już teraz jest liderem rynkowym w zakresie opcji personalizacji, ale teraz - z Cortaną na pokładzie - może zaoferować naszym użytkownikom jeszcze więcej inteligentnych usług". Część z nich firma przedstawiła w nowym wideo. To m.in. przypomnienia w czasie rzeczywistym (np. z informacjami o locie), skrót dzisiejszych aktualności, odtwarzanie muzyki na PC i kontynuowanie odtwarzania na urządzeniu mobilnym, informacje o pogodzie, rozpoznawanie lokacji na podstawie zdjęcia i podawanie na jego temat informacji, tłumaczenia voice-to-voice, optymalizacja zdjęć poprzez wskazówki, wsparcie dla systemów smart-home i nie tylko.

"Naszym celem dla Microsoft Cortana jest świadczenie inteligentnego wsparcia, pomagając ludziom osiągać więcej, robiąc mniej, w ich życiu służbowym i osobistym. Integracja Cortany z CM Launcherem pozwoli użytkownikom mobilnym otrzymać dostęp do Cortany, która pomoże im wykonywać zadania, gdziekolwiek się znajdują. Odzwierciedla to nasz pierwszy krok w partnerstwie z Cheetah Mobile, jako że spodziewamy się integracji Cortany z dodatkowymi jego aplikacjami i launcherami w przyszłości" - mówi Jordi Ribas, CVP działu AI Products w Microsoft.

Cortana trafi do CM Launchera w styczniu 2018 r. i będzie dostępna w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Sama aplikacja jest dostępna po polsku dla użytkowników Androida (do pobrania z Google Play), jednak z oczywistych przyczyn na Cortanę nie możemy liczyć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-partners-cheetah-mobile-bring-cortana-android-devices/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor