Cortana trafi na Androida później, niż sądziliśmy

Cortana trafi na Androida później, niż sądziliśmy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:18
17.06.2015
1 komentarz
1962 wyświetlenia

Microsoft od ponad roku - a dokładniej od czasu objęcia stanowiska CEO przez Satyę Nadellę - realizuje dość ekspansywną politykę w zakresie usług i aplikacji. Nie byliśmy więc zbytnio zaskoczeni na wieść o wprowadzeniu Cortany na platformy iOS i Android. Asystentkę będzie można niejako "zabrać w drogę", by towarzyszyła nam wszędzie tam, gdzie nie mamy bezpośredniego dostępu do Windows 10.

Gdy pod koniec maja zapowiedziano udostępnienie Cortany na iOS i Androida, Microsoft ogłosił, że "Asystentka Cortana stanie się dostępna na telefony z Androidem pod koniec czerwca, a na iPhone'y w dalszej części roku". Okazuje się jednak, że Microsoft nie zdąży wypuścić pełnej wersji Cortany na Androida przed końcem miesiąca. "Począwszy od czerwca, aplikacja Cortana na telefony z Androidem będzie dostępna w wersji beta do testów jako asystentka [wobec] PC z Windows 10" - czytamy na blogu Windows.

Cortana Cortana

Cortana zostanie wydana jako samodzielna aplikacja, związana bezpośrednio z usługą Phone Companion. "Windows zawsze radził sobie świetnie, jeśli chodzi o połączenie PC ze wszystkimi urządzeniami w waszym życiu. W Windows 10 zamierzamy pójść o krok dalej" - mówił w maju Joe Belfiore. Cortana będzie więc bezpośrednio powiązana ze wszystkimi naszymi urządzeniami, które ją obsługują. Przykładowo, gdy "na waszym telefonie z Androidem poprosicie Cortanę, by przypomniała wam o spacerze z psem o 8 wieczorem, a następnie oglądacie film, wasz Xbox przerwie odtwarzanie, by przypomnieć wam o wyjściu z psem" - pisze Microsoft.

Choć - jak pisaliśmy - Cortana wychodzi poza platformę Windows, za główne centrum jej dowodzenia musimy uznać Windows 10. Bez zalogowania się w tym systemie i skorzystania z usługi Phone Companion pobranie Cortany na Androida lub iOS będzie najprawdopodobniej niemożliwe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-delays-launch-of-cortana-for-android

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • maqmba 11:40 22.06.2015

    . "Windows zawsze radził sobie świetnie, jeśli chodzi o połączenie PC ze wszystkimi urządzeniami w waszym życiu.- To zdanie to mnie rozwaliło. Doskonale pamiętam jak to było. Synchronizacja urządzeń z Windows Mobile na Windowsie to była prawdziwa droga przez mękę. Raz działało raz nie. Za to mogę przyznać, że te problemy nie występowały przy synchronizacji symbiana (UIQ, S60).

Skomentuj

Autor