Cortana oficjalnie w Windows 10

Cortana oficjalnie w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:45
15.11.2014
0 komentarzy
2489 wyświetleń

Najnowsza kompilacja Windows 10 Technical Preview zawiera kilka odniesień do Cortany. W panelu ustawień (zPC Settings) pojawiły się dwa nowe moduły. Jeden z nich pozwoli skonfigurować wybrane możliwości wirtualnej asystentki.

Pierwszy z nich znajdziemy w kategorii System - jest to pozycja Text-to-speech, a więc system zamieniania tekstu na mowę. "Ustawienie to pozwala skonfigurować sposób, w jaki zamiana tekstu na mowę wpłynie na aplikacje ze Sklepu. Nie konfiguruje ono Cortany." - czytamy w opisie. Nie jest to więc bezpośrednia strona konfiguracji asystentki, a jedynie odwołanie do jej istnienia w systemie. Możemy tu wybrać jeden z czterech dostępnych głosów dla syntezatora mowy oraz ustalić jego prędkość.

zPC Settings

Drugi z modułów znajdziemy w kategorii Privacy pod zakładką Cortana and speech personalization. Jak czytamy opisie narzędzia: "Gdy używasz Cortany lub mowy, twoje dane personalizacyjne są wykorzystywane do ulepszenia rozpoznawania mowy, dyktowania i zamiany tekstu na mowę. Możesz wejść na Bing, by zarządzać swoimi danymi w chmurze i wyczyścić swoje dane poniżej. Wyłącz Cortanę i [rozpoznawanie] mowy, by wyłączyć personalizowanie. Udaj się na Bing.com i zdecyduj, które informacje o tobie Bing powinien znać i uczyć swoje doświadczenie z Cortaną i innymi usługami tak personalne, jak sobie życzysz." Poniżej znajduje się przycisk Clear, za pomocą którego możemy wyczyścić wspomnianą historię naszych działań.

zPC Settings

Powyższe nowości nie mają jeszcze zbyt wiele wspólnego z realnym zastosowaniem w Windows 10. Cortana w pełnej krasie trafi do systemu dopiero w przyszłym roku, gdy Windows 10 wyjdzie z fazy Preview. Jednak już dziś możemy zobaczyć w miarę jasno, na czym będzie polegać integracja z Cortaną oraz na jakich zasadach użytkownik będzie kontrolować swoją prywatność.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/newest-build-windows-10-preview-contains-some-cortana-settings

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor