Cortana może wyłączyć mikrofon w telefonach z Androidem

Cortana może wyłączyć mikrofon w telefonach z Androidem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:52
08.12.2015
0 komentarzy
2765 wyświetleń

Cortana nie jest oficjalnie dostępna w sklepie Google Play, lecz mimo to od wakacji możemy ją pobrać na Androida na zasadzie publicznej wersji beta. Wielu użytkowników pobrało ją też ze źródeł zewnętrznych. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji beta, Cortana może sprawiać problemy, na przykład wyłączyć mikrofon.

Taki błąd wystąpił choćby na smartfonie Nexus 5. Jak donosi Mark Coppock z WinBeta, problem z mikrofonem niemal skłonił go do całkowitego zresetowania urządzenia. Autor doszedł w końcu do źródła problemu - okazała się nim aplikacja Cortana. Po jej wyłączeniu (zobacz zrzuty ekranu poniżej) mikrofon był już poprawnie rozpoznawany przez inne aplikacje. Nie jest do końca pewne, czy Cortana blokuje mikrofon także podczas wykonywania połączeń. Jeśli natrafimy na podobny błąd, należy wymusić zatrzymanie Cortany lub wyłączyć funkcję "Hey Cortana".

Cortana Cortana Cortana

Wygląda na to, że za błąd odpowiada funkcja "Hey Cortana", która stanowi tu alternatywę dla natywnego "Ok Google". Przy zachowaniu odpowiednich warunków asystentka jest w stanie usłyszeć głos użytkownika i zareagować na niego, podobnie jak w Windows Phone 8.1 czy Windows 10 Mobile. Już wcześniej zgłaszano, że funkcja rozpoznawania mowy działa tylko sporadycznie, zwłaszcza gdy w tle działa równocześnie nasłuchiwanie "OK Google". Dwie podobne usługi i brak oficjalnego wsparcia od Google mogą więc doprowadzić do tego typu problemów. By wyłączyć nasłuchiwanie, należy udać się do ustawień Cortany i odznaczyć opcję "Hej Cortana".

Sytuacja była zgłaszana w ostatniej wersji Cortany dla Androida (1.0.0.305), choć nie wiadomo, czy problem nie istniał już wcześniej. Obecnie nie wiadomo, czy i kiedy Microsoft wypuści odpowiednią poprawkę. Na to jednak jest czas, bowiem aplikacja wciąż pozostaje w fazie beta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/cortana-could-be-killing-the-microphone-on-your-android-device

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor