Cortana może już zastąpić Google Now w Androidzie

Cortana może już zastąpić Google Now w Androidzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:34
10.08.2015
0 komentarzy
1835 wyświetleń

W zeszłym miesiącu Microsoft uruchomił prywatną betę Cortany dla Androida. Prędzej czy później musiało to nastąpić - Cortana przestała być traktowana jako ekskluzywna funkcja w Windows Phone, a jej twórcy (i fani) chcieliby rozszerzyć jej zasięg na pozostałe platformy. Początkowo wydawało się, że Cortana może spełniać w Androidzie jedynie funkcję drugorzędnej aplikacji, pozbawionej uprawnień sprzętowych i systemowych. Niesłusznie.

Cortana nadal pozostaje aplikacją do zainstalowania (a nie natywną funkcją systemu jak w Windows Phone czy Windows 10), tym niemniej jej nowe uprawnienia umożliwiły głębszą integrację z Androidem. Tym samym możliwe jest zastąpienie Google Now, które domyślnie uruchamia się po dłuższym naciśnięciu przycisku Home. Gdy asystentka znajduje się na telefonie, Android zapyta użytkownika, która funkcja ma zostać przypisana do tej akcji. System może też zapamiętać wybór użytkownika (zobacz na zrzucie ekranu poniżej). Aktualna wersja Cortany nie wspiera jeszcze wywołań głosowych ("Hej, Cortana"). Ta i kilka innych funkcji wciąż czekają na implementację.

Cortana

"Dla tych, którzy się zastanawiają: najnowsza wersja Cortany dla Androida to 1.0.0.204. Warto wspomnieć, że Cortana dla Androida nie posiada funkcjonalności aktywacji głosowej 'Hej, Cortana' z uwagi na problemy z kompatybilnością sprzętową. Tak czy inaczej, jeśli jesteś częścią programu beta, sprawdź aktualizacje w Google Play. Jeśli chcesz z kolei przystąpić do programu beta, więcej informacji znajdziesz tutaj" - tłumaczy Microsoft.

Cortana

Android - jako środowisko uruchomieniowe dla aplikacji - znany jest z dość dużej swobody, jaką mogą cieszyć się deweloperzy i wymagający użytkownicy. Jest już więc kwestią czasu, nim inżynierowie z Microsoft odnajdą sposób na pełniejszą integrację z Androidem. Twórcy nie ujawnili jeszcze przewidywanej daty, w której Cortana dla Androida wyjdzie z fazy zamkniętych testów beta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-has-updated-cortana-android-and-it-can-finally-replace-google-now

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor