Cortana jako domyślna asystentka w Androidzie

Cortana jako domyślna asystentka w Androidzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:16
20.06.2017
0 komentarzy
1157 wyświetleń

Podczas gdy wielu obserwatorów poczynań Microsoftu wyczekuje jego powrotu na arenę mobilną z własnym produktem, firma zajmuje się głównie zalewaniem konkurencyjnych platform swoimi aplikacjami. Tak stało się z Cortaną, która zadebiutowała na Windows Phone 8.1, ale szybko opuściła ekosystem Windows, by dotrzeć na iOS i Androida, i stanąć w szranki z ich asystentami.

Podbój konkurencyjnych platform nie był wcale tak łatwym zadaniem. W przeciwieństwie do aplikacji pokroju mobilnego Office'a, Cortana jako asystentka wymaga dostępu do funkcji i zasobów systemowych, których twórcy zwykle zazdrośnie strzegą. Android doczekał się jednak otwarcia, dzięki któremu Cortana może zostać ustawiona jako domyślny asystent w systemie.

Aplikacja Cortany na Androida otrzymała niedawno aktualizację, która po zainstalowaniu otwiera okno dialogowe z zapytaniem, która aplikacja ma zostać wybrana przy następnym skojarzeniu z funkcjami asystenta. Użytkownik może wybrać Google, Cortanę lub brak asystenta. Tym samym Cortana po raz pierwszy w historii może stać się domyślną asystentką w Androidzie.

Mobilna wersja Cortany dla Androida czy iOS posiada niemal wszytkie funkcjonalności znane z Windows 10 na PC. Wyjątek stanowi aktywacja głosowa, czyli popularna funkcja "Hey Cortana". Dla wielu użytkowników może to być dużym ograniczeniem, niemniej jednaj - patrząc na dotychczasową ekspansję Cortany - i to ograniczenie zostanie prawdopodobnie zniesione. Nie to jest jednak najgorsze - Cortana działa tylko w kilku wersjach językowych, a na wersję polską czekamy już od kilku lat i... doczekać się nie możemy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/android-welcomes-cortana-as-a-default-assistant

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor