Coraz więcej użytkowników platformy Steam korzysta z Windows 10

Coraz więcej użytkowników platformy Steam korzysta z Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:45
05.02.2018
0 komentarzy
961 wyświetlenie

Pomiędzy graczami już od dawna trwa nieustająca dyskusja na temat tego, który z systemów operacyjnych Windows najlepiej nadaje się do gier. Głównymi konkurentami są tu oczywiście Dziesiątka oraz Siódemka. Jak łatwo się domyślić, pod wieloma względami systemy te dzieli istna przepaść, również z perspektywy typowego gracza – dla przykładu, Windows 7 oferuje dużo wyższą stabilność działania, podczas gdy Windows 10 skupia się na dodatkowych funkcjach, jak chociażby przechwytywanie rozgrywki. Nie sposób przy okazji wspomnieć o tym, że niektóre z gier zadziałają tylko na jednym z wymienionych systemów. Prowadzi to do pewnej prostej konkluzji – w przypadku graczy wybór konkretnej wersji Windowsa podyktowany jest indywidualnymi potrzebami i wymaganiami. Jakkolwiek by jednak nie było, wszystko wskazuje na to, że Windows 10 staje się coraz bardziej popularny wśród graczy z platformy Steam. Czy to już koniec uwielbianego Windows 7?

Na komputerze możemy również używać gamepada Xbox One

Jednym z najlepszych źródeł informacji dotyczących graczy PC jest platforma Steam. To właśnie ona zrzesza ich bowiem najwięcej, całą swoją konkrecje pozostawiając daleko w tyle. Co przy tym istotne, na Steam regularnie przeprowadzane są ankiety, dzięki czemu sprawdzić możemy między innymi jakie systemy operacyjne są wśród użytkowników platformy najpopularniejsze. Najnowsze wyniki mówią o 12% spadku udziałów Windows 7 oraz 11% wzroście w przypadku Windows 10. Z uwzględnieniem tych zmian, w chwili obecnej starszy system Microsoftu znajduje się na maszynach 57% użytkowników Steam, podczas gdy Dziesiątka gości wciąż na zaledwie 35% z nich.

Wszystko wskazuje na to, że Windows 10 zyskuje sobie uznanie u coraz większej liczby graczy. Zakładając że trend ten się utrzyma, już za kilka lat najnowsza odsłona systemów operacyjnych Windows będzie niezaprzeczalnie dominować nie tylko w domach i biurach, lecz również w przypadku komputerów dla zapalonych graczy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://store.steampowered.com/hwsurvey

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor