Coraz więcej firm przechodzi (i zamierza przejść) na Windows 10

Coraz więcej firm przechodzi (i zamierza przejść) na Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:41
28.03.2017
1 komentarz
1777 wyświetleń

Gdy w połowie zeszłego roku dobiegł końca czas na darmową aktualizację do Windows 10, wzrost nowych instalacji znacznie spowolnił, a baza użytkowników wynosiła ok. 400 milionów. Od tego czasu Microsoft nie zaktualizował tej liczby co może oznaczać po prostu brak wartych odnotowania kamieni milowych. Osiągnąwszy 25% rynku PC, Windows 10 wśród konsumentów ma się całkiem nieźle, a jak wynika z ostatniego raportu, nie gorzej radzi sobie też u klientów biznesowych.

Rok na wykonanie bezpłatnej aktualizacji to prawdopodobnie wystarczająco długo, by na Windows 10 przeszli wszyscy ci, którym na tym zależało. Kolejnym czynnikiem napędzającym wzrost Windows 10 będą firmy, które zwykle bardziej ociągają się z wdrażaniem nowości. Microsoft powołuje się na badania CSS, z których wynika, że:

  • 86% firm zamierza zaktualizować swoje PC do Windows 10 w ciągu 3-4 lat;
  • 47% z nich chce tego dokonać w ciągu najbliższych 12 miesięcy;
  • 83% firm planuje połączyć zespoły i strategie zarządzania PC i zarządzania Enterprise Mobility;
  • 44% firm planuje dokonać tego połączenia w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Microsoft pisze również o "znaczącym przyspieszeniu wskaźnika wdrożeń Windows 10 na świecie" oraz "dramatycznym wzroście" wdrożeń i zarządzania poprzez ConfigMgr i Intune. Dotyczy to 99% urządzeń z Windows 10, w których włączone są raporty telemetrii. Jakie jeszcze wnioski płyną z raportu? Office 365 ma 85 mln aktywnych użytkowników każdego miesiąca, a ponad 95% tożsamości w chmurze zarządzanych jest przez Azure Active Directory (Premium). Odnotowano też wzrost EMS (Enterprise Mobility Suite) o ponad 135% względem poprzedniego kwartału, co zapewnia o 400% szybszy rozwój od najbliższego dostawcy EMM. Baza klientów EMM Microsoftu to 41 tys. unikalnych podmiotów - o 200-300% więcej niż innych dostawców EMM. Dowiadujemy się ponadto, że pakiet Enterprise Mobility + Security (EMS) od Microsoft jest największym rozwiązaniem EMM (Enterprise Mobility Management) i IDaaS (Identity as a Service) na rynku.

Obecny lider na rynku PC, Windows 7, zakończył już podstawowe wsparcie, a wsparcie rozszerzone wygaśnie w 2020 roku. Dla starszych systemów coraz częściej wsparcie wyłączają też producenci popularnych aplikacji. Prawdopodobnie skłoni to więcej firm i instytucji do przejścia na nowszy system.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.technet.microsoft.com/enterprisemobility/2017/03/09/what-is-happening-inside-enterprise-mobility/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Edgar 14:51 28.03.2017

    Rok temu w naszej korporacji wymieniono wszystkie komputery (przeszło 450 sztuk) na noteboooki marki Lenovo. Sprzed prosto od producenta na specjalne zamówienie. Wszystko trzymamy w chmurze. Jak jakiś laptop ulega awarii zostaje wymieniony na nowy. Po 4 latach cały sprzęt zostanie wymieniony na nowy

Skomentuj

Autor