Coraz więcej aplikacji zmienia design na Project NEON

Coraz więcej aplikacji zmienia design na Project NEON

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:38
07.05.2017
0 komentarzy
2077 wyświetleń

Gdy po raz pierwszy testowaliśmy Windows 10 Technical Preview, interfejs graficzny dużo bardziej przypominał Windows 8.1, jednak przez te prawie trzy lata zmienił się diametralnie. Na tym bynajmniej nie koniec. MDL2, czyli 'język designu' obecny w Windows 10 podlega stałej ewolucji, a następnym krokiem będzie Project NEON. Pod taką nazwą od kilku miesięcy pojawiają się zrzuty ekranu i animacje, które później zaczęły nabierać realnych kształtów w buildach Insider Preview. Zobaczmy, co ostatnio zmieniło się w Redstone 3.

O pierwszych przebłyskach projektu NEON w Windows 10 pisaliśmy na początku kwietnia. Nie wygląda to jeszcze do końca tak, jak na nieoficjalnych materiałach, ale zmiany są już wyczuwalne. NEON dotarł w ostatnich dniach do kolejnych aplikacji. Część z nich udało nam się uchwycić na zrzutach ekranu, pozostałe serwujemy Wam z innych źródeł. Najnowsza runda aktualizacji przypadła w udziale takim aplikacjom, jak Kalkulator, Aparat, Rejestrator głosu i Paint 3D. Numery wersji znajdziecie na zrzutach ekranu poniżej. Na jednym z nich zobaczycie też nasze porównanie starego Kalkulatora z nowym.

Eksplorator plików, który także przyjął nowy wygląd, jest elementem, który musimy aktywować samodzielnie. By tego dokonać, upewniamy się, że nasza wersja Windows 10 Insider Preview to 15063 (lub wyższa). Następnie tworzymy nowy skrót i jako lokalizację podajemy:

explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App

Po uruchomieniu skrótu powinno wyświetlić się nowe okno Eksploratora plików, jednak niekoniecznie musi się tak stać. Dlaczego? Jest to rozwiązanie oficjalnie niedostępne, aktywowane wyłącznie na naszą odpowiedzialność i najeżone błędami. Jedyne, co my otrzymaliśmy, to czarne okno z logo eksploratora, a następnie... czarny ekran. Eksperyment niezbyt udany, niemniej jednak wiemy, że na pewno niebawem coś się zmieni.

Redstone 3 zadebiutuje oficjalnie we wrześniu tego roku jako kolejna główna aktualizacja Windows 10. Jedną z najważniejszych nowości będzie Project NEON obowiązujący w systemowym interfejsie i spójnych z nim aplikacjach. Dzisiejsze screeny rodem z poligonu doświadczalnego (jak tu nie kochać Fast Ring?) nie są być może najpiękniejszym przykładem - by lepiej załapać smak projektu NEON, zapraszamy do naszego wcześniejszego wpisu: Project NEON na animacjach. Tak będzie wyglądał Redstone 3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/project-neon-spreads-to-windows-calculator-camera-voice-recorder-and-paint-3d

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor