Coraz śmielsze plany Microsoftu względem Snapdragona 845

Coraz śmielsze plany Microsoftu względem Snapdragona 845

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:32
01.12.2017
0 komentarzy
1621 wyświetlenie

Historia układów ARM w styczności z produktami Microsoftu nie była do tej pory najszczęśliwsza. Mowa oczywiście o Windows RT, specjalnej wersji Windows 8 dla ARM, którą można opisać tylko jako katastrofę. Nieco inny los spotkał z kolei Windows Phone/Windows 10 Mobile, który choć swego czasu odnosił niemałe sukcesy, obecnie znajduje się na wymarciu. Microsoft przygotowuje się teraz do trzeciego podejścia do ARM, które ma w końcu okazać się udane.

Snapdragon 845 - Windows 10

Przedsięwzięciem tym jest wydanie pełnej, pulpitowej wersji Windows 10 na urządzeniach ARM z układami Snapdragon. Pierwsze takie urządzenia korzystać będą z układu Snapdragon 835 i uruchamiać klasyczne aplikacje Win32 z użyciem wirtualizacji. Snapdragon 835 ma już jednak prawie rok, a oficjalne zapowiedzi Always Connected PCs nawet nie zostały jeszcze dokonane. Wiadomo, że partnerzy użyją tego chipu w pierwszych urządzeniach, niemniej jednak czas działa na niekorzyść rodzącej się kategorii, dlatego Microsoft już teraz przymierza się do kolejnej generacji. Świadczy o tym treść nowej oferty pracy, w którą wkradły się wzmianki o Snapdragonie 845.

Snapdragon 845 - Windows 10

Jak wynika ze wspomnianej oferty, Microsoft poszukuje osoby, kótra będzie "wykonywać testy LTE Manufacturing na chipach QUALCOMM (8998 i SDM 845) i/lub Intel". MSM8998 jest kryptonimem aktualnego Snapdragona 835, a Qualcomm nie używa już "MSM" do oznaczania kolejnych generacji. Nowe nazwy kodowe ustalane są ze wzoru SDMxxx, a więc "SDM 845" to po prostu Snapdragon 845. Doświadczenie z układami Intel również jest wymagane, ponieważ system Windows - choć współpracuje z ARM - jest częścią szerszej inicjatywy Always Connected PC. Jak widać, w jej portfolio wchodzić mają nie tylko laptopy/tablety z ARM, ale również te oparte na procesorach Intel, tak jak w przypadku nowego Surface Pro LTE.

Snapdragon 845 jest chyba największą tajemnicą poliszynela w świecie mobilnym. Wiadomo o nim prawie wszystko, a mimo to Qualcomm nie dokonał jeszcze oficjalnej zapowiedzi.

Aktualizacja 05.12.2017: Qualcomm dokonał oficjalnej zapowiedzi procesora Snapdragon 845.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-job-listing-shows-plans-for-snapdragon-845

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor