Coraz słabsza sprzedaż telefonów z Windows

Coraz słabsza sprzedaż telefonów z Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:24
08.02.2017
0 komentarzy
2134 wyświetlenia

Niezależni analitycy rynkowi z Kantar opublikowali najświeższe dane sprzedażowe z kilku kluczowych światowych rynków, wliczając w to USA, Chiny i kraje EU5 - Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Włochy i Hiszpanię. Skupimy się na sprzedaży smartfonów z Windows Mobile, przy okazji podpatrując, jak radzi sobie konkurencja w postaci iOS i Androida.

Ostatnie statystyki od Kantar biorą pod uwagę 3-miesięczny okres, kończący się w grudniu 2016 roku. Dostrzec można zauważalny wzrost sprzedaży iOS na kilku rynkach oraz mocną pozycję Androida w Chinach. Dla naszych czytelników zapewne nie będzie niespodzianką, że smartfony z Windows tracą praktycznie na wszystkich badanych rynkach.

Zacznijmy od USA. Podczas gdy w 3-miesięcznym okresie kończącym się w grudniu 2015 r. smartfony z Windows miały 1,6% udziałów w sprzedaży, w ostatnim okresie było tego dwa razy mniej - zaledwie 0,8%. Dużo stracił też Android, spadając z 59,1% do 54,4%. Najwięcej skorzystał na tym oczywiście iOS, którego udział wzrósł o 5,3 pkt proc., wynosząc obecnie 44,4% sprzedaży. Sporo klientów Windows Mobile utracił także w Wielkiej Brytanii, gdzie w ujęciu rocznym (YoY) sprzedaż zmalała z 9,2% do 1,7%. Także tu Android ma się najlepiej, jednak Apple ma najbardziej lojalnych klientów. Okazuje się, że blisko 96% jego użytkowników wybiera kolejnego iPhone'a, gdy decyduje się na nowy telefon.

Przyjrzyjmy się teraz pozostałym rynkom. Windows Mobile stracił klientów we Francji (8,7% - 3,3%), Niemczech (6,4% - 2,5%), Hiszpanii (1,5% - 0,5%), Brazylii (5,1% - 1,9%) oraz w Chinach (1,2% - 0,1%). W tym ostatnim kraju Android jest praktycznie monopolistą - do niego należy 80,7% sprzedanych smartfonów, zaś do Apple'a - 19,1%. Najwyższy wynik sprzedażowy, jaki osiągnął tam Windows, wynosił 4,5% we wrześniu 2012 roku. Niemcy były z kolei jednym z niewielu regionów, w których udział sprzedaży Windows Phone'ów był liczbą dwucyfrową, ale te dni dawno już minęły.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/kantar-ios-sales-rise-in-key-markets-android-solidifies-global-lead-windows-phone-falls

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

Skomentuj

Autor