Convergence 2015: Satya Nadella mówi o Office Delve

Convergence 2015: Satya Nadella mówi o Office Delve

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:07
16.03.2015
0 komentarzy
1805 wyświetleń

Podczas trwającej właśnie konferencji Microsoft Convergence, CEO firmy, Satya Nadella, zaprezentował narzędzie Office Delve, które współpracuje z usługą Office 365, "wynosząc na powierzchnię istotne treści i spostrzeżenia, dostosowane do konkretnej osoby." Office Delve jest oparty na technologii Office Graph, która śledzi interakcje i powiązania między ludźmi i różnymi rodzajami treści, przewijających się w Office 365.

Poprzez "odblokowanie" kluczowych informacji, przypisanych konkretnym pracownikom, Delve umożliwia zespołom bardziej efektywną pracę, przekazując część obowiązków komputerowi, zdolnemu do samodzielnego poszukiwania informacji i trendów. W skład Delve wchodzi również potężne narzędzie wyszukiwania, które przeprowadzi research klienta, wyszuka informacje o zadaniach i innych elementach projektu - wszystko to wewnątrz usługi Office 365.

Delve

Szczególnie istotny jest interfejs usługi. Delve prezentuje informacje w sposób - jak twierdzą niektórzy - niezwykle czytelny, opierając się na "kartach", wyświetlających te fragmenty informacji, które mogą okazać się przydatne dla konkretnej osoby. Czerpiąc informacje z usług SharePoint, OneDrive, Yammer i Mail, Delve może - według zamierzeń twórców - przyczynić się do efektywniejszego zarządzania czasem w biznesie.

Wydaje się oczywiste, że Microsoft planuje teraz zintegrować wszystkie swoje usługi w obrębie Office 365. Spoiwem wymienionych tu aplikacji ma być właśnie Delve, stanowiący dopełnienie tej układanki. Tymczasem konferencja Microsoft Convergence trwa w najlepsze. Możecie ją oglądać na żywo, korzystając z odtwarzacza, udostępnionego na stronie Microsoft News Center.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-unveils-office-delve-autonomously-highlighting-content-for-your-work

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor