Control Center, czyli ewolucji Centrum Akcji ciąg dalszy

Control Center, czyli ewolucji Centrum Akcji ciąg dalszy

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:33
18.05.2017
0 komentarzy
1815 wyświetleń

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 16199 przeznaczonej dla Insiderów, Microsoft nieopatrznie wyjawił na swoim blogu pewną grafikę. Zanim jednak została ona zdjęta ze strony, czujni użytkownicy zdążyli ją zapisać. Co było w niej tak ciekawego? Otóż zaraz obok zegara systemowego, pojawiła się dobrze nam już znana ikona koła zębatego (Ustawienia). Jeden z redaktorów portalu Windows Central postanowił przyjrzeć się sprawie dokładniej, zaś z jego relacji jasno wynika, że gigant z Redmond pracuje nad nową funkcją - Control Center, która to zastąpić ma wykorzystywane dziś Szybkie Akcje. Wywoływana będzie ona na wierzch właśnie przy pomocy wspomnianej ikonki.

Na grafice, która znalazła się na blogu Microsoftu, poza ikoną Control Center widać było ponadto tę odpowiedzialną za Centrum Akcji, co sugeruje, że oba te elementy zostaną odseparowane od siebie. Oznacza to w praktyce, że w panelu Centrum Akcji zwolni się nieco miejsca, zaś ikony kontrolek będą czytelniejsze (prawdopodobnie zwiększony zostanie ich rozmiar). Samo Control Center ma być w pełni dostosowywalne, umożliwiając użytkownikom zmianę wyświetlanej w nim zawartości. Dodatkowo, w jego dolnej części zamieszczony ma zostać pasek jasności ekranu, co pozwoli nam na zmianę tej wartości „w locie”. Opisane elementy znajdują się już podobno w obecnej wersji Windows 10 przeznaczonej dla Insiderów, jednak nie zostały dotychczas aktywowane.

Czy tak będzie wyglądało Control Center?

Istnieje całkiem spora szansa na pojawienie się Control Center już w aktualizacji Fall Creators Update, jednak nie jest to pewne. Jeśli jednak tak zaplanował to Microsoft, aktywowania funkcji i oddania jej do testów możemy spodziewać się już niebawem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-accidently-teases-new-control-center-feature-works-windows-10?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor