Compact Overlay Mode następcą Snap Mode

Compact Overlay Mode następcą Snap Mode

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:14
09.02.2017
0 komentarzy
1223 wyświetlenia

Pisaliśmy niedawno o usunięciu trybu Snap Mode z Xbox One w wersji Insider Preview. Wielu użytkowników wcale nie było z tego powodu zadowolonych, nikt w końcu nie lubi, gdy z jego sprzętu znikają funkcje, nawet jeżeli były używane bardzo sporadycznie. Na szczęście przed wprowadzeniem Creators Update pojawił się zamiennik tej opcji: Compact Overlay Mode.

Microsoft odciął dostęp do pracy nad Snap Mode deweloperom minionego lata, wraz z wprowadzeniem UWP dla Xbox. Największym zarzutem stawianym tej funkcji była duża, pozbawiona cech użytkowych przestrzeń powstająca podczas, przykładowo, oglądania wideo w trakcie rozgrywki. Projektanci konsoli zmuszeni zostali więc, by przebudować to tak, aby aplikacje wyświetlały się w formie nakładki, możliwie z jak najmniejszymi stratami głównego obszaru roboczego (wykorzystywanego głównie do gier). Tak właśnie narodził się koncept Compact Overlay, któremu możemy się bliżej przyjrzeć od momentu wprowadzenia kompilacji 15031 dla wersji Insider Preview. Na chwilę obecną nakładka ta obsługiwana jest do wyświetlania Cortany oraz śledzenia postępów w grach. Wiadomo też o planowanej funkcji wyświetlania czatu podczas streamowania za pomocą Beam. Nie jest jak na razie oficjalnie potwierdzone, czy tryb ten ma całkowicie zastąpić Snap Mode, jednak zniknięcie tego ostatniego wydaje się potwierdzać domysły, iż tak właśnie będzie.

Nakładka Cortany w chwili obecnej na Xbox One

Na ile przydatna i wygodna będzie nowa nakładka, dowiemy się dopiero, gdy ujawnione zostaną wszystkie jej opcje. Na chwilę obecną wydaje się ona świetnym rozwiązaniem w porównaniu do swego poprzednika, który negatywnie wpływał na immersję gracza wskutek „wykradania” zbyt dużej porcji ekranu. Pod znakiem zapytania stoją też elementy takie jak chociażby możliwość relokacji wyświetlanych okienek na obszarze ekranu, gdyż nie jest pożądaną sytuacja, w której zasłonią nam one istotne elementy HUD podczas rozgrywki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/universal-windows-platform-compact-overlay-mode-likely-your-xbox-snap-mode-replacement?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_c

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor