Co czeka nas na dzisiejszej konferencji w Szanghaju?

Co czeka nas na dzisiejszej konferencji w Szanghaju?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:36
22.05.2017
1535 wyświetleń

Aktualizacja 13:10
Wygląda na to, że wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14, bądź przynajmniej transmisja z niego. W Internecie trwa ogólne zamieszanie w tej kwestii, jedne źródła podają godzinę 14, a sam Microsoft mówi, że to właśnie teraz w Chinach znajdują się najpotężniejsze wynalazki sprzętowe...

Już dzisiaj rozpoczyna się ostatni, trzeci już w tym miesiącu event Microsoftu. Odbędzie się on w Szanghaju, zaś relację będziecie mogli śledzić na naszym Portalu, na bieżąco od godziny 13 naszego czasu. Co jednak pojawi się na wspomnianym wydarzeniu? Teorii jest wiele, jednak krążą one w większości wokół Surface Pro 5, którego według naszych informacji po prostu tam… nie będzie. Przynajmniej nie w formie całkowicie nowego urządzenia. Postaraliśmy jednak sięgnąć nieco głębiej, by uchylić przed Wami rąbka tajemnicy już teraz, dzieląc się swoimi przypuszczeniami.

Niewiele rzeczy jest pewnych, jednak wiadomo, że pojawi się na nim Panos Panay. Odpowiedzialny jest on za urządzenia linii Surface, co sugeruje, że prawdopodobnie zaprezentowane zostanie kolejne z nich. Niemal pewnym jest, że chodzi o odświeżoną wersję Surface Pro 4,, o której pisaliśmy kilka dni temu na łamach naszego Portalu. Jeśli wierzyć źródłom, ma ono figurować pod prostszą nazwą, czyli Surface Pro. Pokrywa się to z wypowiedzią samego Panaya, który stwierdził, że nie istnieje coś takiego jak Surface Pro 5. Jeśli chodzi zaś o rzeczy mniejsze w kontekście hybryd Microsoftu, zaprezentowane zostaną nowe akcesoria przeznaczone właśnie dla nich: klawiatura pełniąca rolę osłony na ekran, wykonana z alcantary dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, oraz nowe rysiki, które od poprzedników różnić się będą wyłącznie kolorem.

#MicrosoftEvent 2017, jedyna taka relacja, na CentrumXP!

Co jednak bardziej intrygujące, zapowiedź Panosa Panaya na Twitterze została otagowana hasłem #Surface, co może odnosić się nie tylko do hybrydy laptopa z tabletem, ale nawet do wyczekiwanego przez wielu strong Surface Phone. Pojawienie się tego urządzenia tłumaczyłoby tajemniczą otoczkę całego wydarzenia. Zważywszy na brak jakichkolwiek konkretów na ten temat ostatnimi czasy (pomijając zdawkową wypowiedź Nadelli, z początku maja), możemy spodziewać się jakiegoś rodzaju przełomu w tej sprawie.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o „większe” tematy, które poruszone zostaną na nadchodzącym #MicrosoftEvent. Wygląda na to, że po raz kolejny poruszona zostanie kwestia rzeczywistości rozszerzonej. W grudniu ubiegłego roku, chińska firma 3Glasses dołączyła do partnerów Microsoftu tworzących gogle VR; miało to miejsce podczas konferencji WinHEC. Zapowiedziano wtedy dostarczenie przez nich urządzenia tego typu w pierwszej połowie 2017 roku. Oznacza to, że jutrzejsza konferencja, to dla nich w zasadzie ostatni dzwonek. Co ciekawe, dzień później do sprzedaży na chińskim rynku trafić mają niemłode już gogle Microsoftu, HoloLens. Czy będzie to w jakiś sposób ze sobą powiązane, ciężko jest stwierdzić.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe, pomniejsze punkty programu, nie ma w zasadzie co do nich żadnych jasnych wskazówek. Harmonogram eventu, oraz jego detale w dalszym ciągu stoją pod znakiem zapytania. Pewnym jest zdecydowanie jedno: Microsoft chce pokazać światu, co będzie dalej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Wydarzenia specjalne