Menu kategorii
 • Ciemny motyw wkracza do OneNote

  Ciemny motyw wkracza do OneNote

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:20
  06.02.2019
  556 wyświetleń

  Ciemny motyw w Windows 10 debiutował w rocznicowej aktualizacji Anniversary Update. Od tego czasu (tj. od sierpnia 2016 roku) większość natywnych aplikacji, takich jak Skype, Edge, a nawet Eksplorator plików, zostało potraktowanych czarną farbą. Jednym z niewielu wyjątków pozostawał OneNote, ale wkrótce ma się to zmienić.

  Czerń powoli opanowuje świat pecetów i smartfonów, ale OneNote z jakiegoś powodu przez cały czas wymykał się tej modzie. Mamy jednak potwierdzenie, że prace nad ciemnym motywem są już mocno zaawansowane. Do zrzutów ekranu, które tu widzicie, dotarł włoski portal Aggiornamenti Lumia. Nie wiadomo, w jakiej wersji jest prezentowana aplikacja. Na pewno nie są to testy A/B w ramach programu Insider. Wiemy o tym dlatego, że do zrzutów ekranu odniosła się deweloperka OneNote z Microsoft.

  Laura Butler, VP i Technical Fellow w NoTa (Notes and Tasks) w Microsoft, na Twitterze wyraziła zdumienie tym, że OneNote w tej odsłonie przedostał się na zewnątrz, jako że nie jest ona nawet w pełni dostępna wewnątrz Microsoftu. Wygląda również na to, że nie jest to jeszcze ostateczna wersja, bowiem OneNote otrzyma znaczne poprawki związane z nawigacją - tu najpewniej chodzi o pasek nawigacyjny, choć Butler nie chce zbyt wiele zdradzać.

  Podczas gdy ciemny motyw nie wdarł się jeszcze do wszystkich możliwych zakamarków Windows 10, to w jego nadchodzącej aktualizacji April 2019 Update debiutuje całkiem nowy jasny motyw. Na szczęście z dostosowaniem się do niego aplikacje nie mają problemów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/dark-theme-comes-to-another-major-office-app/

  Polecamy również w kategorii Windows 10